FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracatçı Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Birlik Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı.

Bank Asya’ya 11 milyon 108 bin 921 TL yatırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan İhracatçı Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı. Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan işadamı Hidayet Kadiroğlu ise aranıyor.

Sabah gazetesinden Sema Alim Dalgıç ve Kenan Kıran’ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan İstanbul Hububat Yağlı Tohumlar ve Mamuller İhracatçı Birliği Başkanı Zekeriya Mete ve Birlik Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Arduç tutuklandı. Birliğin, Ekonomi Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı’nın ayrı ayrı yürüttüğü araştırmalar kapsamında, birliğin, 27 Ocak 2014’te Bank Asya’da hesap açtırarak 3.6 milyon 214 TL ve 5 Mart 2014’te 3.6 milyon lira daha yatırdığı belirtildi. Savcılığın yazısında, birliğin alt birimi olan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun da 3.8 milyon lirayı 17 Haziran 2014 tarihinde Bank Asya’ya yatırdığı belirlendi.

Mete ve Arduç tutuklanırken; Birlik Başkan Yardımcıları Kazım Taycı ile Sübet Çiçek ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan işadamı Hidayet Kadiroğlu’na ise henüz ulaşılamadığı bildirildi.

Haberin tamamı için: Sabah

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın