Unilever, İran’da gıda üretimi ve pazarlaması yapmak için, yerel gıda grubu Golestan Co ile ortak girişime imza attı.

Unilever, İran’da gıda üretimi ve pazarlaması yapmak için, yerel gıda grubu Golestan Co ile ortak girişime imza attı. Anlaşmanın 29 Kasım’da imzalandığı ancak resmi olarak bu hafta ilan edildiği bildiriliyor.

Unilever İran’dan ortaklığa ilişkin yapılan açıklamada; Domestos ve Dove gibi gıda dışı markaları pazarlayan Unilever’in İran kolunun bu yeni ortak girişimle; “İran piyasasında gıda ürünleri üretimi, satışı ve pazarlaması” yapacağı bildirildi.

Unilever İran, Orta Asya ve Kafkasya Operasyonları Genel Müdürü Özgür Kölükfakı yeni ortaklık konusunda; Unilever’in Ar-Ge, tedarik zinciri ve pazarlama konusundaki küresel deneyimi ile Golestan’ın gıda yerel imalatı ve dağıtım konusundaki uzmanlığının, bu ortaklığı cazip hale getirdiğini ifade etti. Kölükfakı; yeni girişimi, “Unilever’in İran’a olan katkısını güçlendiren ortaklık” olarak niteledi.

Golestan Genel Müdürü Said Ahmad Nassiripour ise şöyle konuştu:

“Dünya çapında tanınmış bir şirket olan Unilever ile bu büyük ortaklığı başlatmaktan çok memnunuz ve mutluyuz. Bu girişim bizim için daha parlak bir geleceği getirecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz