23.3 C
Ankara
Cumartesi, Mayıs 8, 2021

PepsiCo fabrikaları Sıfır Atık Sertifikası aldı

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

PepsiCo Türkiye, %100 yenilenebilir elektrikle üretim yapan 6 üretim tesisinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Sertifikası almaya hak kazandığını duyurdu.

PepsiCo Türkiye, 6 üretim tesisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Sıfır Atık Belgesi ile sertifikalandırıldı. Şirketten yapılan açıklamada; içecek alanında İzmir, Çorlu ve Adana’da, yiyecek alanında ise Kocaeli, Mersin ve Manisa’da olmak üzere 6 fabrikanın Sıfır Atık Belgesi ile sertifikalandırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, fabrikalarda yenilenebilir enerji kullanımının artmaya devam ettiği, bunun yanında 2025 yılına kadar ambalajların da %100’ünün dönüştürülebilir ve çözünebilir malzemeden oluşması çalışmalarının devam ettiği vurgulandı. 2025 yılına kadar ambalajların tamamının dönüştürülebilir, biyolojik ve bakteriyel olarak çözünebilen malzemelerden oluşması hedefi doğrultusunda Türkiye operasyonunda, bu sene itibarı ile gazlı içeceklerde %50 geri dönüştürülmüş PET kullanımına geçildiği, tüm plastik ambalaj kullanımında ise %25 geri dönüştürülmüş plastik kullanımına erişilerek, plastik atıkların azaltımı için yapılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğü de ifade edildi.

Son Haberler

Köpekbalıkları, Dünya’nın manyetik alanını harita olarak kullanıyor

Binlerce kilometre yüzüp geri dönen köpekbalıklarını inceleyen biliminsanları, hayvanların Dünya'nın manyetik alanını harita gibi kullandıklarını belirledi.