Nestlé’ye Tasarım Merkezi Belgesi

Nestlé Türkiye, Bursa Karacabey’deki fabrikasında bulunan Tasarım Merkezi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından gerekli koşulları sağlayan şirketlere sunulan Tasarım Merkezi belgesinin sahibi oldu.

Nestlé, Bursa Karacabey’de 2018 yılında hizmete açılan ve ürün ve paket tasarlama işlevlerine ev sahipliği yapan Tasarım Merkezi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından sunulan Tasarım Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Tasarım Belgesi, bakanlığın özel sektörde tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir yapıya kavuşturulması için ürün veya ürünlerin işlevselliğini artırma, geliştirme, iyileştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetleri artırmak; tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını desteklemek ve teşvik etmek amacıyla yayımladığı 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında gerekli şartları karşılayan şirketlere sunuluyor.

Oluşturduğu Tasarım Merkezi ile gerekli koşulları sağlayan şirketlerden biri olan Nestlé, belgesini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreni” sırasında imza karşılığı teslim aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın