Meyve suyu sektörünün çatı kuruluşu MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği), 10 Mayıs 2018 Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştireceği etkinlikle 25. Yılını kutluyor. Etkinlikte, derneğin, “MEYVE SUYU YARAR” başlığıyla hayata geçireceği iletişim kampanyasının da detayları paylaşılacak.

Meyve Suyu sektörünün çatı kuruluşu MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği), 25. Yılını, 10 Mayıs 2018, Perşembe günü, Renaissance Istanbul Polat Bosphorus’ta gerçekleştireceği Juiceful İstanbul Summit 2018 etkinliğiyle kutluyor.

MEYED’in bu yıl 9. kez düzenlediği geleneksel etkinliği ‘Juiceful Istanbul Summit’, derneğin bünyesinde barındırdığı ve endüstrinin değer zincirini oluşturan; meyve suyu markalarının tümünün yanı sıra, ambalaj ve hammadde sağlayıcı firmalarını da kapsayan 46 üye firmanın katılımı ile gerçekleşecek.

Derneğin konuya ilişkin açıklamasında; MEYED’in, 25. Yılında “MEYVE SUYU YARAR” başlıklı bir kampanya ile vitamin, mineral ve antioksidan kaynağı olarak sağlık ve beslenme açısından önem taşıyan ve aynı zamanda katma değerli bir ekonomik ürün olma özelliği taşıyan meyve sularının yararlarını vurgulayacağı, meyve suyu hakkında mevcut bilgi eksiklerini gidermeye odaklanacağı bildirildi.

Ülkemiz meyve suyu endüstrisinin 25 yıllık gelişimi, dünyada ve ülkemizde güncel tüketim trendleri ve ‘Meyve Suyu Yarar’ iletişim kampanyası hakkında bilgilerin de paylaşılacağı toplantıda, meyve suyunun sağlık, ekonomi ve tarım üçgeninde yararlarının kendi alanlarında uzman isimlerce ele alınacağı bir panel de gerçekleştirilecek.

MEYED Kurucu Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi

Açış konuşmalarını, MEYED’in Kurucu Başkanı Prof. Dr. Aziz Ekşi ile MEYED Yönetim Kurulu Başkanı İlker Güney’in yapacağı etkinlikte,  MEYED Genel Sekreteri İpek İşbitiren de ‘Meyve Suyu Yarar’ iletişim kampanyasının detaylarını paylaşacak.

Etkinlik bünyesinde gerçekleştirilecek panelde; Ekonomi Yazarı Fikri Türkel, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Güneş ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, meyve suyunun ekonomik, tarımsal ve beslenme yönünden önemini anlatacak.

Gıda politikaları, gıda biyoteknolojisi, gıda savunması ve gıda israfı gibi konuların tartışılacağı ‘Biz uzmana sorduk’ başlıklı ikinci panelde ise T.C Kalkınma Bakanlığı İktisadi Sektörler ve Koordinasyon GM, Tarım Dairesi Başkanı Dr. Taylan Kıymaz, Doç. Dr. Remziye Yılmaz, Prof. Dr. Meral Uzunöz, Prof. Dr. Hami Alpas ve Prof. Dr. Nevin Demirbaş konuşmacı olarak yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın