Ortadoğu ve Körfez bölgesini Türk mutfağının vazgeçilmezi börekleriyle tanıştıran Pınar Et’in Genel Müdürü Tunç Tuncer, “2020 yılında tüm ihracat pazarlarımızda Pınar markalı börek satışlarımızı yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Pınar Et, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Kuveyt, Ürdün, Suudi Arabistan ve Irak pazarına sunduğu dondurulmuş börek ürünleri satışını 2019 yılında tonaj bazında 2018 yılına göre yüzde 45 büyüttü.

Pınar markalı börek ürünlerinin Ortadoğu ve Körfez bölgesinde büyük ilgi gördüğünü dile getiren Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, “Ortadoğu ile yakın mutfak kültürüne sahip olmamız ve Körfez ülkeleri ile ülkemizin gelişen sosyal ve ticari ilişkileri üzerine biz de bu bölgedeki potansiyel üzerinde çalışmaya başladık. Körfez ülkelerinin çok sevdiği Türk böreğinin yaptığımız atılımlarla, 2020 yılında da yüksek performansını sürdüreceğine inanıyoruz. Bunun yanı sıra Pınar markalı börek ürünlerimizi 2019 yılında ilk defa ABD’ye ihraç ederek daha geniş coğrafyalara ulaştık. ABD’ye ihracatımız 2020 yılında da düzenli bir şekilde artmaya devam edecektir” diye konuştu.

Dünya lezzetlerini ürün gamına dâhil ediyor

Türk böreklerinin yanı sıra dünyadan lezzetleri de ürün gamına eklemeye hazırlandıklarını belirten Tuncer “Pazarlama ve Ar-Ge ekiplerimiz, dünya lezzetlerinden farklı börek lezzetleri üzerinde çalışıyor. Yeni ürünlerimizle bu pazarlardaki potansiyeli karşılamak istiyoruz. Pınar Et’in ihracatı içindeki börek ürünlerimizin payını arttırmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın