PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” burs programı ile kız öğrencileri iş dünyasına hazırlayarak 72 kız öğrenciye eğitim olanağı sağlıyor.

PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor” burs ve staj programı ile kız öğrencilerin eğitimine destek vermeyi sürdürüyor. Hâlihazırda 40’ı ortaöğretim, 32’si yüksekokul ve üniversite öğrencisi olmak üzere 72 kız öğrenciye eğitim imkânı sunan PepsiCo, sunduğu eğitim programı ile kız öğrencileri iş dünyasına da hazırlıyor.

Haziran ayında, yüksekokul ve üniversitelerin 1. ve 2. sınıflarında okuyan ve öğrenimlerine PepsiCo bursuyla devam eden 10 kız öğrenci, Ağustos ayında ise 7 kız öğrenci, Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nde (BÜYEM) tamamladıkları 6 günlük eğitim programının ardından “İş Dünyasına Yolculuk” isimli eğitim sertifikalarını aldılar.

pepsico_2

BÜYEM tarafından “Kızlarımız Okuyor” katılımcıları için özel olarak hazırlanan eğitim programı süresince, öğrencilere uzman akademisyenler tarafından “Problem Çözme Teknikleri”, “Üniversiteden İş Dünyasına: Başarıya Yolculuk”, “Yaratıcılık, İnovasyon ve İnovatif Liderlik”, “İletişim, Zaman Yönetimi ve Çatışma Yönetimi” konularında ders verildi. PepsiCo’nun desteklediği kız öğrenciler, iş dünyasında onları başarıya götürecek araçları öğrenerek uygulama fırsatı buldular.

Ağustos’ta gerçekleştirilen kursa özel bir oturumla katılan PepsiCo Ar-Ge ekibi de kız öğrencilere yaratıcı ve inovatif düşüncenin PepsiCo’nun iş süreçlerinde nasıl uygulandığı konusunda bilgi verdiler.

Kızlarımız Okuyor: Staj Programı

“Kızlarımız Okuyor” projesi kapsamında eğitim desteği alan 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine, İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde eğitim gördükleri alanda staj imkânı da sunan PepsiCo, “Kızlarımız Okuyor: Staj Programı” aracılığıyla kız öğrencilere deneyim kazanma ve iş becerilerini keşfetme olanağı tanıyor. İş hayatına geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla Sürdürülebilirlik Akademisi ile işbirliği yapan PepsiCo, kız öğrencilere okudukları alana uygun; Kale Seramik, Kristal Çocuk, Yeşilist Dergisi ve Liv Hospital gibi kurumlarda staj yapma imkânı sunarken, kalacak yer ve ulaşım olanağı da sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın