6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

Kadın Üretici Pazarındaki başarı markete taşındı

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarında açtığı tezgâh ile ticari yaşama adım atan üretici Ümit Gök, şimdi de yeni açtığı işyerinde müşterilerine hizmet sunuyor. Gök, yeni işyerinde yüzlerce çeşit el üretimi doğal ürünlerini Mersinlilerle buluşturuyor. 

Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı her geçen gün yepyeni başarı öyküleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. 

Mezitli Belediyesi Eski Mezitli-Esenbağlar Kadın Üretici Pazarında tezgâh açan Ümit Gök isimli kadın üretici yeni açtığı işyerinde ürünlerini müşterilerine sunuyor. Reçel, turşu, peynir, zeytin, sirke, baharat gibi bir çok farklı ürünün yer aldığı Doğal Ürünler Marketinde Mersinlilere hizmet veren Ümit Gök, Kadın Üretici Pazarında yakaladığı tecrübesini kendi işyerinde sürdürmenin heyecanını yaşıyor. 

“Kadın üretici pazarları farklı bir kültürel alan haline geldi”

Ümit Gök

Kadın Üretici Pazarının farklı bir kültür olduğunu ve oradan kopamayacağını dile getiren Gök, “Kadın üretici pazarı benim için asla vazgeçemeyeceğim bir alan. Orada dostluklarımız oluştu, müşteri ilişkilerimiz gelişti. Ancak sadece iki gün tezgâh açtığımdan diğer günler boş kalmamak için böylesi bir girişime imza attım” dedi.

Market açarak daha fazla ürünü görsel olarak da müşterilerine sunma imkanı bulduğunu ifade eden girişimci Ümit Gök,  “Ürünleri raflarda sergileyerek müşterilerime daha sağlıklı hizmet sunma şansım oldu. Bunun yanında üretim aşamalarını da müşterilerimiz yakinen görüp ürünün doğallığından emin oluyor. Hazırlanışı, pişirimi ve kullanımı konusunda bilgiler aktarabiliyorum. Burası tecrübelerimi aktarabileceğim bir okul gibi hizmet veriyor” diye konuştu. 

“Kadınlar olarak şimdi daha güçlüyüz”

Kendisine bu imkanı ve cesareti verdiği için teşekkür eden Gök, şunları kaydetti:

“Daha önce ancak el üretimi ürünlerimi ulaşabildiğim müşterilerime sunuyordum. Ancak Başkanımız Neşet Tarhan’ın böyle bir imkan sunduğunu duyunca ben de yararlanmak istedim.  Kadın Üretici Pazarından kazandığım para, güç ve cesaretle şimdi Doğal Ürünler marketimi açtım. Daha önce Kadın Üretici Pazarlarında tezgâh açan kadınların böyle işyerleri açtığına tanık oluyordum. Bu benim için de motive edici oldu. Bize güvenerek bu imkanı sağlayan Başkanımıza teşekkür ederim.”

Kadınların fırsat bulmaları halinde ne denli büyük başarı yakalayabildiğini Kadın Üretici pazarları ile bir kez daha görme imkanı bulduklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da  “6 yıl önce hayata geçirdiğimiz Kadın Üretici pazarları her geçen gün yepyeni kahramanlık ve başarı öyküleri ile gündeme geliyor. Pazarlarımızdan kazandıkları ile ailesine ekonomik katkı sunan, işyeri açan kadınlarımızı görmeye artık alıştık. Kadın Üretici Pazarlarını açarken en büyük amacımız da buydu. Kadınlarımız, kendi ekonomik özgürlüğünü kazansın, toplumda daha güçlü durabilsinler istedik. Biliyorum ki Ümit Gök hanımefendinin cesareti ve girişimi daha pek çok kadınımızı motive edecek ve yeni açılan işyerlerini görmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Ajans Bizim

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı