6.8 C
Ankara
Çarşamba, Nisan 14, 2021

İsviçreli Hero Group, Baby Gourmet’yi satın aldı

Okumalısınız!

Yaşam İçin Gıda
Gıda, yaşamdır! Yaşamınız söz konusu olduğunda efsaneleri bir kenara bırakın!

Türkiye’de Hero Baby markasının sahibi olan İsviçreli Hero Group, Kanadalı organik bebek maması ve atıştırmalık markası Baby Gourmet’yi satın aldığını duyurdu.

Geçtiğimiz yıllarda Alman organik bebek maması üreticisi Freche Freunde’yi satın alan Hero Group, 2021 Ocak ayında Kanada’nın organik bebek maması markası olan Baby Gourmet’yi satın aldı.

Jennifer Carlson ve Jill Vos tarafından 2005 yılında kurulan marka, 2010 yılında organik bebek maması ürünleriyle pazara girerek, tahıl ve bitki bazlı atıştırmalıklarla yelpazesini genişletti. Baby Gourmet, 2014 yılında, ABD genelinde Slammers Snacks markası altında ürünlerini piyasaya sürmüştü.

Hero Group CEO’su Rob Versloot yeni gelişme ile ilgili olarak “En büyük kategorimiz olan bebek maması pazarında ayak izimizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

Baby Gourment’in kurucu ortağı Jennifer Carlson ise yapılan satınalım hakkında; ‘’15 yıl boyunca Kanada’nın önde gelen organik bebek maması markası olarak bir sonraki büyüme aşamamızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Hero Group ile ortak değerlerimiz doğrultusunda büyümeye devam edeceğiz.’’ dedi.

Son Haberler

Kestane kanseriyle mücadelede başarı

Kestane kanseriyle mücadelede başarı