İçerdiği zengin minerallerle vücudumuz ve sağlığımız için çok yararlı olan maden suyunun önemi artık herkes tarafından biliniyor.

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi vücudumuzun daha çok sıvı kaybetmesine yol açıyor. Özellikle oruç tutanlara bol sıvı tüketiminin yanında mutlaka maden suyu da tüketmeleri öneriliyor. Maden suyu, vücudumuzun gün içerisinde kaybettiği mineraller ile yoğun miktardaki suyu vücuda geri kazandırıyor.

İçerdiği zengin minerallerle vücudumuz ve sağlığımız için çok yararlı olan maden suyunun önemi artık herkes tarafından biliniyor. Vücudun sıvı dengesinin düzenlenmesi, kasların çalışması ve sinir sisteminde uyarı iletiminde işlevleri olan mineraller vücudumuzda dengenin sağlanmasına yardımcı oluyor. Mineraller çoğunlukla vitaminlerle birlikte çalışarak vitaminlerin en fazla ihtiyaç duyulan bölgeye ulaşmalarını sağlıyor.

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi vücudumuzun daha çok sıvı kaybetmesine yol açıyor. Özellikle oruç tutanlara bol sıvı tüketiminin yanında mutlaka maden suyu da tüketmeleri öneriliyor.

Beypazarı Maden Suyu’ndan yapılan açıklamada, maden suyunun sıvı kaybını önlediği gibi, iftar sonrası sindirime yardımcı olduğu ve vücudumuzun gün içerisinde kaybettiği mineraller ile yoğun miktardaki suyu vücuda geri kazandırdığı bildirildi.  Maden suyunun içeriğinde bulunan demirin, hastalıklara karşı direnci artırdığı, yorgunluğu azaltarak kanın kırmızı hücrelerinin oksijenlenmesini sağladığı bilgisinin de paylaşıldığı açıklamada; şirketin, Limon, Elma, Vişne, Çilek, Nar, Mandalina ve C vitaminli limon aromalı maden suları ve gazozu ile Ramazan sofralarına sağlığı taşımaya ve renklendirmeye hazırlandığı kaydedildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz