PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, ilk çeyrek itibariyle sağlam bir performans sergilediklerini açıkladı.

PepsiCo, 2017 yılındaki başarılı performansını 2018’in ilk çeyreğinde de sürdürdü. Şirket geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre net gelirini %2 artırarak 1.34 milyar dolar seviyesine çıkardı.

PepsiCo, 2018 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Başarılı performansını devam ettiren şirket, net gelirini %2 oranında artırarak 1.34 milyar dolar seviyesine çıkardı. Yılın ilk çeyreği itibariyle net cirosunu %4,3’lük artışla 12,6 milyar dolara yükselten PepsiCo, hisse başına 96 sent faaliyet kârı elde etti.

Yüzde 2.3 oranında organik ciro artışı yakalayan şirket, 2018 öngörülerini korudu. En az %2.3 organik ciro büyümesi bekleyen PepsiCo, çekirdek hisse başına gelirlerini bir önceki yıla göre %9 artırarak 5.70 dolar seviyesine çıkarmayı beklediğini açıkladı.

Finansal sonuçlar hakkında konuşan PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, “PepsiCo olarak ilk çeyrek itibariyle sağlam bir performans sergiledik. Özellikle kalkınmakta ve gelişmekte olan piyasalardaki hızlanan net ciro büyümesi ve uluslararası operasyonlarımızın gösterdiği yüksek performans, bu başarımızda önemli bir rol oynadı. Yılsonu hedeflediğimiz rakamlara ulaşma konusunda her şey planlarımız dahilinde ilerliyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın