Metro Türkiye, ağdan ve çiftlikten tabağa tüm tedarik zincirini takip ettiği projesi “İzlenebilirlik” ile Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde “Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

Metro, hayata geçirdiği “Metro İzlenebilirlik” projesiyle, Sürdürülebilir İş Ödülleri “Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu.

Et ve Balık İzlenebilirliği

Metro, “Et İzlenebilirliği” projesiyle etin tüm tedarik sürecini kayıt altına alarak, QR kod etiket sistemiyle, etin %100 izlenebilirliği sağlanıyor. Böylece Metro’dan alışveriş yapanlar; hayvanın ne zaman doğduğu, hangi çiftlikte yetiştiği gibi kimlik bilgilerine, kesildiği mezbahaya, kesim sonrası onay veren veterinerin veteriner numarasına, kesim tarihine, hangi tedarikçi tarafından paketlendiğine ve son ürün olarak ne zaman üretildiğine kadar tüm bilgilere ulaşabiliyor. “Balık izlenebilirliği projesinde ise ağdan çatala izlenebilirliği sağlayarak, balığın hangi denizden, hangi balıkçı tarafından, av ve boy yasaklarına uygun şekilde avlandığı QR yardımıyla tüm müşterilere sunuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın