Yeni ifşa listesindeki hileli ürünlerde et ve et ürünleri ilk sırada yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, bu yılın ikinci hileli ürünler listesini yayınladı. Bakanlık bugün yayınladığı listede, taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 74 firmaya ait 99 parti ürünü internet sitesinde kamuoyuna duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı, yılın ikinci ifşa listesini internet sitesinden kamuoyu ile paylaştı. Yeni listede taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 74 firmaya ait 99 parti ürün yer aldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada; “ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1486 firmaya ait 3301 parti ürünün tüketicilerin bilgisine arz edildiği” belirtildi.

Yeni ifşa listesindeki hileli ürünlerde et ve et ürünleri ilk sırada yer alırken, bunu sırasıyla süt ve süt ürünleri, takviye edici gıda ve içecekler, bitkisel yağ ve margarin, bitki, çay ve kahve ürünleri ile arıcılık ürünleri takip etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli : “Tüm ülkede denetim seferberliğine başlıyoruz”

Bakan Pakdemirli de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, gıda denetimleri ve firmaların ifşası konusunda çok ciddi çalışmaların yürütüldüğünü vurguladı.

Pakdemirli; “Bütün çabamız ve mücadelemiz Türkiye’de dört dörtlük, 7’den 77’ye herkesin yiyebileceği sağlıklı gıdalar. Tam anlamıyla istediğimiz şekilde üretilene kadar bu çabamız da devam edecek. Bunu herkes buradan böyle bilsin. Pazartesi günü ayrıca tüm ülkede yine bir denetim seferberliğine başlıyoruz, Ürün bazlı denetim seferberliğine. 6 gün devam edecek bu denetim seferberliğine tüm ülkede pazartesi itibarıyla başlıyoruz.” diye konuştu.

14 Şubat 2020 tarihli ifşa listesinde şu firmalar ve ürünleri yer aldı:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın