Çankaya Ramazan’a hazır

0
875
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen

Çankaya Belediyesi 2014 ve 2015’te olduğu gibi bu Ramazan’da da ilçenin 4 farklı noktasına iftar çadırı kuracak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, son 2 yılda 280 bin kişinin iftar çadırlarında oruç açtığını bildirdi.

Çankaya Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin ramazan hazırlıkları hakkında bilgi verildi.

Ramazan ayı boyunca sivil toplum kuruluşları ile Vedat Dalokay Nikah Salonundaki iftar yemeğinde bir araya gelecek olan Çankaya Belediyesi yetkilileri Cebeci, Türközü, Esat ve Öveçler Huzur Mahallesinde iftar çadırı kurulacağını bildirdi.

Huzur Mahallesi’nde Salıpazarı karşısına kurulacak iftar çadırının hazırlıklarına başlayan Belediye, hafta sonu tüm çadırları iftarlara hazır hale getirecek. Ramazan ayı boyunca Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği (ÇAYED) Yarım Elma aracılığı ile de ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıtılacak.

Çankaya Belediyesi’nin bu yıl kuracağı iftar çadırlarının adresleri şöyle:

  1. Cebeci Bölgesi: Kutlugün Sokak Cebeci Camii Yanı
  2. Türközü Bölgesi: Metin Oktay Mahallesi Yunus Emre Camii Yanı
  3. Huzur Mahallesi: Salı Pazarı karşısı
  4. Esat Bölgesi: Bülbülderesi Caddesi Yüzüncü Yıl Mahallesi Muhtarlığı yanı

İki yılda 280 bin kişi iftar çadırlarında oruç açtı

Ramazan ayının birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, hem birlik olmanın hem de ihtiyaç sahiplerinin yanında olmanın önemini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Son iki yılda 280 bin vatandaşımızla iftar yaptık. Bu yıl da vatandaşlarımızla aynı sofralarda buluşacağız. Vatandaşlarımızın ramazan ayını huzur içinde geçirmeleri için gerekenleri yerine getirdik. Gıda ve hijyen denetimlerimize devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini sıhhi bir ortamda yapabilmeleri için camilerimizin temizliğini yaptık. Sürekli yaptığımız temizlik hizmetimizi ramazan boyunca daha yoğun olarak gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın ramazanının hayırlı olmasını diliyor, birlik ve dayanışma için sofralarımıza bekliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here