Bu yıl Frankfurt’ta düzenlenen Avrupa Sağlıklı Bileşenler Fuarı – HiE 2016’ya katılan BENEO, şeker ikamelerinde sürdürülebilirlik yaklaşımını anlattı. BENEO Yönetim Kurulu Üyesi Dominique Speleers, “Gıda endüstrisinde sürdürülebilirlik, kozmetik etiket düzenlemelerinin ötesine gitmelidir.” dedi.

Hindiba kökü, şeker pancarı, pirinç ve buğdaydan elde edilen fonksiyonel bileşenler üreten BENEO, HiE 2016 Fuarında, kandaki glikoz etkisini düşüren ve sonuç olarak kilo kontrolüne sürdürülebilir katkı sağlayan ürünlerini tanıttı.

BENEO Yönetim Kurulu Üyesi Dominique Speleers, büyük bir ar-ge bütçesiyle geliştirdikleri fonksiyonel bileşenlerin, gün geçtikçe yaygınlaşan obezite, diyabet gibi metabolik hastalık belirtileri ile savaşta kısa, orta ve uzun vadeli beslenme çözümleri sunduğunu söyledi.

“Etkin kilo kontrolünde düşük insülin seviyeleri büyük önem taşıyor.” şeklinde konuşan Speelers, gıda bileşenlerinde sürdürülebilirlik konusuna da dikkat çekti.

“Gıda endüstrisinde sürdürülebilirlik, kozmetik etiket düzenlemelerinin ötesine gitmelidir.” diyen Speelers, “Söz konusu sağlık ise, öncelikle her noktada sürdürülebilir bir anlayışın hakim olması önemlidir. Şirket olarak bu konuya gösterdiğimiz bağlılık, sadece bunlarla sınırlı kalmayarak, ürün konumlandırma, kaynak kullanımı ve tedarik aşamalarında gözlemlenebilir. Bileşenlerimizin sağlıklı yaşama ve uzun vadede sağlığa katkı sağlamaya devam edebilmesi için kurum olarak sıkı çalışmaya devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz