Paket Servis Yemeklerin Gerçekleri…

0
408
Paket Servis Yemeklerin Gerçekleri…

“Paket Servis Hakkındaki Gerçekler”, ödüllü gazeteci Nikki Fox’un bilim insanları ve gönüllülerin de yardımı ile hayata geçirilen çığır açan bir deneyle BBC Earth ekranlarına geliyor.

Matt Roberts – Nikki Fox / Ekibin üyeleri yemek öncesi ve sonrası kan şekerinden vücut yağına, bağırsak bakterilerinden zihinsel refah ve bilişsel keskinliğe kadar birbirinden farklı birçok tıbbi test ve analize tabi tutuluyor.

Ödüllü İngiliz gazeteci Nikki Fox, Liverpool John Moores Üniversitesi ve Londra Imperial College’daki bilim insanları ile bir araya gelerek paket servisin insan üzerindeki etkilerini çığır açan bir deneyle araştırıyor.

2 hafta boyunca günde 2 öğün paket servis

Picture Shows: Chinese Take Out. A huge Meal of All Your Favorite Chinese Foods

Niki Fox’un da dahil olduğu 15 gönüllüden oluşan bir ekip iki hafta boyunca, aralarında hamburger, balık, Hint ve Çin restoranlarının da olduğu ülkenin en büyük satıcılarından oluşan bir listeden günde iki öğün paket yemek sipariş ediyor.

Ekibin üyeleri yemek öncesi ve sonrası kan şekerinden vücut yağına, bağırsak bakterilerinden zihinsel refah ve bilişsel keskinliğe kadar birbirinden farklı birçok tıbbi test ve analize tabi tutuluyor. Elde edilen sonuçlar paket servis yemeklerin vücudumuz ve beynimiz üzerindeki etkileri hakkında şok edici gerçekleri ortaya çıkarıyor.

Birçok ülkedeki bu favori alışkanlığın ardında yatan gerçekleri uzman bilim insanlarının yardımıyla gözler önüne seren yapımda sektörün en hızlı büyüyen alanı olan vegan paket servisi hakkında da detaylı bilgi veriliyor.

Paket servis yemeklerinin insan bedenindeki etkilerinin yanı sıra sektörle ilgili çarpıcı gerçekleri de masaya yatıran belgesel 21 Nisan Salı günü saat 22:00’de izleyici ile buluşuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here