Kahve Dünyası’na 3 ödül birden

Kahve Dünyası, Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği (DPİD) tarafından bu yıl on birincisi düzenlenen Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde; “Geniş Kapsamlı Satış Noktası ve Sahada Pazarlama Uygulamaları”, “En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması” ve “Sadakat Uygulamaları” kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) bu yıl Okan Bayülgen’in sunumuyla düzenlediği Doğrudan Pazarlama Ödülleri (DP Ödülleri), 9 Nisan 2019 Salı günü, Dada Salon Kabarett Şişli’de gerçekleşen özel bir geceyle sahiplerini buldu. Markaları ve sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiren törende Kahve Dünyası, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü projesi ve mobil uygulamasıyla üç ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Kahve Dünyası’nın ödül aldığı kategoriler, “Geniş Kapsamlı Satış Noktası ve Sahada Pazarlama Uygulamaları”, “En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması” ve “Sadakat Uygulamaları” olarak sıralandı.

Yedi bölgenin Türk kahvesi haritası çıkarıldı

Türk kahvesi geleneğini korumak ve yurt dışında da tanıtmak üzere öncü çalışmalar yürüten Kahve Dünyası, 5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü nedeniyle özel bir kampanya gerçekleştirdi. Tüketim alışkanlıklarına yönelik bir araştırma yaparak yedi bölgenin Türk kahvesi haritasını ortaya çıkaran Kahve Dünyası ayrıca, 5 Aralık 2018’de “Tam Takım Sahadayız” etkinliği düzenledi. Yöneticilerin ve merkez ofis çalışanlarının mağazalarda misafirleri ağırladığı gün boyunca Türk kahvesi ücretsiz olarak ikram edildi.

Kahve keyfini dijitale taşıyan uygulama

Kahve Dünyası, 2018 yılında Türkiye’de bir gıda perakende markası tarafından çıkarılan en kapsamlı mobil uygulamayı hayata geçirdi. Mağazalarını ziyaret eden günde 100 binden fazla misafirini daha yakından tanımayı, onları ödüllendirmeyi ve onların marka sadakatini ve ziyaret sıklıklarını artırmayı hedefleyen markanın uygulaması, kısa sürede marketlerdeki trend uygulamalar arasına girdi. Uygulamayı kullananlar Kahve Dünyası’nın ödül puanı olan Çekirdek ile 53 bin 242 hediye kahve kazandı. Yine uygulamayı kullanan Kahve Dünyası misafirlerinin mağaza ziyaret sıklıkları yüzde 30’dan fazla arttı.

Rakamlarla Kahve Dünyası Mobil Uygulama

  • Okutulan QR kod sayısı: 1 milyon 219 bin 514
  • Kazanılan toplam Çekirdek sayısı: 661 bin 567
  • Kazanılan toplam damga sayısı: 586 bin 587
  • Hediye edilen kahve sayısı: 53 bin 242
  • ‘Arkadaşına Çekirdek Gönder’ özelliği ile paylaşılan Çekirdek sayısı: 6.619,05

Bu haberlerde bir tuhaflık var

Ramazan, her zamanki gibi, gıda fiyatları ile ilgili tartışmaları da beraberinde getirdi. Doğal olarak tartışmanın odağında yine "kırmızı et" fiyatları var fakat bu defa, gündelik fiyat tartışmalarının ötesine geçip, kırmızı et fiyatları üzerinden yapılan haberlerin ne anlama geldiğini tartışmaya açmak gerekiyor.

Meğer dün, Dünya Süt Günü’ymüş

Malumunuz, 21 Mayıs bütün dünyada "Dünya Süt Günü" olarak kutlanıyor. Türkiye de dünyanın önde gelen süt üreticisi ülkelerinden olduğuna göre, bu güne gereken önem verilmiştir, kutlamalar yapılmıştır, doğal olarak yapılanların haberleri de yapılmıştır, diye düşünerek internette aradım.

Bu kılavuz gıda üreticilerinin başvuru kaynağı olacak

Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği çerçevesinde hazırlanan “Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği Hakkında Kılavuz” 17 Ekim 2017 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlandı.

How to Build Food Safety and Quality in Food Industry

Today, companies are competing to produce food with high levels of safety and free from contaminants and disease. They are taking actions in food security and apply safety standards to achieve a strong, safe, stable and healthy food system. Regulatory structures are being very strict and consumers are increasingly concerned with the safety and ethical production of food products.

Yerli tohum yasak mı – 2

Tohumlar, gıdaların ham maddeleri. Sağlıksız bir tohumdan, sağlıklı bir gıda üretilemez. Dolayısıyla gıda ile ilgili her konuda olduğu gibi "tohum" konusunda da son derece hassas olmamız gerekiyor. Hassasiyetimizin diğer yönünde ise bu ülkedeki üretimin miktarı ve kalitesi olmalı. Kendi ürünlerimiz hakkında çıkarılan mesnetsiz dedikoduların hem tarımımıza hem de ihracatımıza darbe vuracağı unutulmamalı.

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

TVHB’den Tarımda Milli Birlik Projesi açıklaması

Türk Veteriner Hekimler Birliği Merkez Konseyi (TVHB) Başkanı Ali Eroğlu: “Tarımda Milli Birlik Projesi adı altında sunulan bu yeni çalışmada öyle görülüyor ki ‘çiftçi örgütleri ve meslek örgütleri başta olmak üzere paydaşlara danışılmadan ve konu uzmanları üzerinde teknik analizler yapılmadan’ uygulanmaya konulmak istenmektedir.”

Gaytancıoğlu: Türk tarımını bitirecek proje

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu: “Tarımda Milli Birlik Projesi’nde, AKP'nin 17 yıllık tarım politikasının başarısız olduğu, tarımın iflas ettiğinin itirafı var.”

“Akla tarımın yabancılara mı satılacağı veya ipotek edileceği gibi kuşkuları getirmekte”

TZYMB Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Kiraz, Tarımda Milli Birlik Projesi’ne yönelik açıklamasında; kamuoyunda varlık fonu ile ilgili sık sık olumsuz yorumların yapıldığını, bu fonun içinde bulunan kitlerin bazılarının da aynı zamanda tarıma ortak olacak özel sektörün (holding) içinde olduğunun görüldüğünü, bu durumun akla, tarımın yabancılara mı satılacağı veya ipotek edileceği gibi kuşkuları getirdiğini dile getirdi.
4,787BeğenenlerBeğen
375TakipçilerTakip Et
485TakipçilerTakip Et
İstanbul
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
8.5 ° C
10 °
6 °
65 %
9.8kmh
75 %
Cts
11 °
Paz
13 °
Pts
13 °
Sal
16 °
Çar
18 °