Baristaların yeni platformu: SEK Barista Club

Dünyada ve Türkiye’de kahve ile birlikte süt tüketim oranlarının oldukça yüksek olması SEK’i harekete geçirdi.
SEK, Türkiye’de kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak üzere SEK Barista Club’ı kurdu. Tat Gıda CEO’su Arzu Aslan Kesimer, SEK Barista Club ile sütün kahve ile olan uyumu ve lezzeti sayesinde kahve tariflerinin geliştirildiği bir kahve topluluğu oluşturulmasının amaçlandığını söyledi.

SEK, Türkiye’de kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak üzere SEK Barista Club’ı kurdu. SEK Barista Club aracılığıyla baristalar birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunabilecekler, farklı ve yeni yöntemleri öğrenebilecekler, sosyalleşebilecekler ve eğitim görebilecekleri bir platformda bir araya gelecekler.

SEK Barista Club ile sütün kahve ile olan uyumu ve lezzeti sayesinde kahve tariflerinin geliştirildiği bir kahve topluluğu oluşturulmasının da amaçlandığını belirten Tat Gıda CEO’su Arzu Aslan Kesimer konuya ilişkin şunları söyledi; “SEK olarak süt ve süt ürünleri sektörünün ilklere imza atan markasıyız. Pek çok zincir ve bağımsız kahveci bizim sütümüzü kullanıyor, SEK markalı süt satışımızın %30’unu kahve dükkanlarına yapıyoruz. Bu sebeple, gençlerin dünyasında ve kahve kültürünün içinde daha yoğun yer almak istedik. Kahve kültürünü zenginleştirmek ve baristaların kendilerini geliştirebilecekleri bir platform oluşturmak amacıyla SEK Barista Club’ı kurduk.

Tat Gıda CEO’su Arzu Aslan Kesimer

Baristaları daha iyi anlamak ve onların ihtiyaçlarını ortaya çıkarmak adına baristalarla derinlemesine görüşmelerin yanı sıra İstanbul’da 2 aylık bir saha çalışması ile yaklaşık 2.500 nokta ziyareti, 2.000’den fazla barista ile görüşmeler gerçekleştirdik. Projenin hayata geçirilmesinde bahsettiğim araştırma ve saha çalışmaları kadar kahve alanında uzmanlar ile birlikte çalışmak da çok önemli bir kısımdı. Bu süreçte SCA sertifikalı ve alanında uzmanlaşmış bir ekiple çalışıyoruz. Proje hedefimiz 1 yıl içinde yaklaşık 1.000 baristaya erişerek onlara temel seviyede barista eğitimi vermek. SEK Barista Club bizi kahve dünyasına yani gençlere yakınlaştırarak markamızı gençleştiriyor, bu çok heyecan verici.”

İyi kahve servis eden her işletme için iyi sütün vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyleyen Arzu Aslan Kesimer, sözlerine şöyle devam etti:

“Dünya’da ve Türkiye’de kahve ile birlikte süt tüketim oranları oldukça yüksek, özellikle espresso bazlı içeceklerin neredeyse yüzde 80’i sütlü tüketiliyor. Sütün kahveye etkisi tahmin edilenden çok daha fazla, sütün kalitesi ile kahvenin tadı yüzde yüz doğru orantılı. Bu sebeple doğru süt kullanımı iyi bir kahve servis etmek için çok önemli. SEK Barista Club uzmanları ile farklı sütlerle dönem dönem yaptığımız deneme ve tadımlara dayanarak SEK’in kahve ile çok iyi performans veren sütler sunduğunu söyleyebiliriz. SEK’in yıllara dayanan tecrübesi ve buna bağlı ürün kalitesi, kahvenin tadında inanılmaz bir fark yaratıyor. Bu sebeple, müşterilerine kahve sunan işletmeler için SEK Barista Süt’ü sunduk. Hem ürünlerimiz, hem de SEK Barista Club platformumuz ile kahve sektöründe güçlü yer almaya devam edeceğiz.”

100. yıl

Büyük Türk Milleti'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Saygı, sevgi ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Diğer millî bayramlarımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile birlikte bu bayram da milletimize, anasının ak sütü gibi helaldir. Bayramlar, bayram gibi kutlanmalıdır: güvenle, gururla, onurla, coşkuyla; şanına yakışır biçimde ama mutlaka "birlikte".

Geleceğimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? (2018 Türkiye Uyuşturucu Raporu)

“Bu makale bilgilendirme amacıyla yazılmadı. İnançlarımıza saygı duydukları, geleceğimizi kurtaracakları, hayallerimizi gerçekleştirecekleri iddiasıyla inançlarımızı ve kutsallarımızı, hayallerimizi ve gerçeklerimizi, geçmişimizi ve geleceğimizi sömüren günümüz tarz-ı siyasetine ve tabii gerçekte bu tarzın sahiplerine, siyaseti hayatlarının amacı yapan, siyasetin hırgürü içinde kaybolanlara öfkemi böyle dile getirdim.”

Sütünüzü nasıl alırdınız? Çiğ, pastörize veya UHT…

Çiğ süt hayvanlardan sağıldıktan sonra ısıl işleme maruz kalmayan sütü ifade eder. Son yıllarda çiğ süte ve süt ürünlerine ilgi dünya çapında artış gösterdi. Bunun sebebi ise çiğ sütün daha sağlıklı algılanıyor olması.

NBŞ, Allah’ın cezası Trump, dolar, iş dünyası vs.

Dünyada safların yeniden belirlenme süreci, özellikle Türkiye açısından uzun zamandır devam ediyor. Elbette verilecek kararın getireceği riskler olacaktı, şimdi onlarla yüzleşiyoruz. Kötü olan şu ki bugünlere kendimizi ekonomik olarak hazırlamadık ama garip bir şekilde hazır olduğumuza da inandık. Bugün, fazlaca hırpalanmamızın sebebi budur.

Tarımdaki korkutan küçülmenin sebepleri

Yöneticilerimiz yıllardır tarıma (ve hayvancılığa) ne büyük destekler verdiklerini anlattılar. Her yıl artan destek miktarları, gerçekten de küçümsenmeyecek büyüklükteydi. Bunu takdir etmekle birlikte, onların her övünmesinden sonra, eleştirmekten ve uyarmaktan geri durmadık. Artan destekleri takdir ettiğimiz halde neden eleştiriyor, uyarmak ihtiyacı hissediyorduk? Yanlış olan neydi?

E-Posta Aboneliği

Gelişmelerden haberdar olmak için Bizi Takip Edin.

Genç işsizlik oranı yüzde 25’i geçti

Mart ayında işsizlik oranı geçen yılın aynı dönemine göre 4 puanlık artış ile %14,1 seviyesinde gerçekleşirken, genç nüfusta (15-24 yaş) işsizlik oranı 7,5 puanlık artış ile %25,2 oldu.

Sağlıklı beslenme işitme kaybını önlüyor

Yanlış beslenme kalbi besleyen damarlardaki gibi kulak içi kılcal damarlarda da tıkanmalara yol açabiliyor. Araştırmalar, doğru besin takviyelerinin işitme kaybını önlediğini gösteriyor.

Hamileyseniz uzak durmanız gereken 10 şey

Anne adaylarının hamilelik boyunca kafasında pek çok soru işareti vardır. Nasıl beslenmem gerekir, hangi egzersizleri yapmalıyım gibi sorular kafaları karıştırır. Hamilelikte anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken pek çok şey var. Ama bir de yapılmaması gerekenleri unutmamak lazım.
4,792BeğenenlerBeğen
399TakipçilerTakip Et
501TakipçilerTakip Et
İstanbul
açık
22.9 ° C
23 °
22.8 °
88 %
4.1kmh
0 %
Sal
28 °
Çar
27 °
Per
27 °
Cum
28 °
Cts
28 °