-1.5 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021

Yaşam İçin Gıda

Bu haberler gerçek mi?

Sürekli yeni bir şeyler yaptığımız, icat ettiğimiz, geliştirdiğimiz, bulduğumuz, yaptığımız, ürettiğimizle ilgili haberler okuyorum, dinliyorum. Hepsini de heyecanla, keyifle ve dikkate izliyorum. Keyif iyi de ne kadar keyiflenirsem hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor.

Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar

Toplam 12 kitaptan oluşan Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar kitap serisi, diyetisyenlerin ve bu alanda hizmet veren tüm sağlık çalışanlarının en fazla ihtiyaç duyduğu, Diyetetik uygulamalarla ilgili Türkçe kaynakların en az olduğu hastalıklara yer veriyor.

Gıda Savunması nedir?

Uluslararası ve ulusal terörizmin bir tehdit olduğu ülkemizde gıda ve içecek üretiminin tüm aşamalarında ürünlerin güvenliğinin sağlanması yanında tüm tehditlere karşı savunulabilir olması da çok önemli.

Milli Tarım Projesi

Nihayet beklediğimiz açıklama yapıldı. "Milli Tarım Projesi" 15 Ekim'de Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı.

Gıdada “aracıyı aradan çıkarmak” mümkün mü?

Aracılara derslerini vermek için ucuz mal ithal edilebilir mi? Evet ama sürdürülebilir değil. Bunun zararı, sonuçta, aracılara değil üreticilere yansır. "Et" konusunda yıllardır deneniyor, biz de her seferinde "Bunlar geçici çözümler, sonunda kendi üreticinizi vurursunuz." diyoruz; öyle de oluyor ama hâlâ amacına ulaşmayacak tehditler, tedbir sanılıyor.

ABD’de GDO etiketlemesi – 1: Vermont gıda devlerini nasıl yendi?

Amerika’da 600,000 nüfusa sahip bir eyalet, sergilediği GDO karşıtı duruşuyla Amerika’da GDO’lu tüm gıda ve içecek ürünlerinin etiketlerinin değişmesine sebep olmak üzere. 1 Temmuz 2016 itibariyle yürürlüğe girecek olan Vermont yasasının GDO’lu ürünler üzerindeki etkisi eyalet sınırlarını şimdiden aşmış durumda ancak yakın gelecekte bile bu yasanın geniş çaplı etkileri tam olarak tahmin edilemiyor. Peki, GDO’nun anavatanı Amerika’da tam olarak neler oluyor?

Yaşam İçin Gıda! Doğru Besleniyor muyuz?

Bakıyorum, pek çok insan, gıdalar bizi hasta ediyor diye şikayet ediyor. Ne kadar doğru? Doğru besleniyor muyuz diye kimse soru sormuyor!

Gıda, yaşamdır!

Yaklaşık bir hafta sonra Yaşam İçin Gıda (yasamicingida.com) haber portalı yayın hayatında bir ayını geride bırakmış olacak. Geride bıraktığımız üç haftalık döneme baktığımda, okurlarımızdan oldukça yoğun ilgi gördüğümüzü sevinerek ifade etmek istiyorum. Bizler de ekip olarak bu ilgiyi sürekli...
- Advertisement -

Latest News

Bu ağrılar Koronavirüs habercisi olabilir!

Sırt, eklem, kas ve vücut ağrılarının Koronavirüsün öncü belirtisi olabileceğini belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
- Advertisement -