0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

yardım

Garanti BBVA’dan sağlık çalışanlarına 10 milyon liralık fon

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastanelere destek olmak ve sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 10 milyon TL Fon ayırdığını duyurdu.

10 Kişiden 4’ü STK’lara Güvenmiyor

Toplum yararına çalışan kuruluşlara güvenin, doğal olarak çok yüksek olması beklenirken, dünya genelinde yüzde 37, Türkiye’de ise yüzde 38 oranında önemli bir kesim Sivil Toplum Kuruluşlarına güvenmediğini söylüyor.

1 milyar adım Tuğba’ya umut oldu!

Ankara’da yaşayan 16 yaşındaki Tuğba Özer, çok nadir görülen AGM (Artogriposis Multipleks Conjenita) tanısı ile dünyaya geldi. Bir tür kas ve eklem hastalığı olan olan AGM, doğuştan vücuttaki kasların eksik ya da mevcut kasların zayıf olmasından dolayı kaynaklanıyor. AGM tanısı konulan çocuklara ise genellikle küçük yaşlardan itibaren çeşitli tedaviler uygulanıyor. Genellikle düzenli fizik tedavi gerektiren AGM hastaları için gerekli olduğunda cerrahi müdahaleye de ihtiyaç duyulabiliyor.

Her kurban lösemili ve kanserli çocuklara can!

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si, lösemi ve kanser tanısı konan çocuklarına gerekli protein ağırlıklı beslenmeyi sağlayamıyor. Oysaki kanser tedavisinde protein ağırlıklı sağlıklı beslenme olmazsa olmazlardan… 12 ay boyunca hasta çocuklara ve ailelerine taze et ve et ürünleri dağıtan LÖSEV, vatandaşların vekaleten kurban bağışlarını bekliyor!

Dünyada 130 milyon kişi yardıma muhtaç

Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardımlar Koordinatörü Stephen O'Brien, dünyada 130 milyondan fazla insanın insani yardıma ve korumaya ihtiyacı olduğunu, öncelikle siyasi liderlerin sorumluluklarını üstlenmesi, çatışmalara çözüm bulması gerektiğini belirtti.
- Advertisement -

Latest News

Üç GDO ürünün ithalatına onay

Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvan yemlerinde kullanılmak üzere genetiği değiştirilmiş (GDO) 2 soya ve 1 mısır çeşidinin ithalatına onay verdi.
- Advertisement -