19.4 C
Ankara
Pazartesi, Haziran 14, 2021

üretici

Manavgat Belediyesi üreticinin sebzelerini satın aldı

Manavgat Belediyesi pandemi nedeniyle 17 günlük kapanma sürecinde ürünü elinde kalan ve para kazanamayan çiftçinin ürününü satın alarak yardıma muhtaç ailelere dağıttı.

An, Zaman ve Ramazan

Artık milletimizin kendisi için her dönem fedakârlık yapan Türk Çiftçisine vefasını göstermesinin vakti gelmiştir.

İMBATKOOP Başkanı Erdem Ak: “Kooperatifler kötü gün dostudur.”

İzmir-Karşıyaka’daki yeni satış merkezine taşınan S.S. İmbat Üretim ve Tüketim Kooperatifi (İMBATKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ak, toplumun kendi sorunlarına kendi çözümlerini, bir ‘taban örgütlenmesi’ olan kooperatifler yoluyla bulabileceğini belirtti.

Gürer: “Patates, soğan üreticisi perişan, iktidar sadece seyrediyor”

Gürer: “Patates, soğan üreticisi perişan, iktidar sadece seyrediyor”

Sözleşmeli tarım için 12 maddelik öneri

Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, sözleşmeli tarımı daha cazip hale getirmek ve teşvik etmek amacıyla 12 maddelik öneri listesi hazırladı.

2021’de seri iflas riski uyarısı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) 2020 yılının son meclis toplantısını online gerçekleştirdi.

“Elektrik, mazot, gübre, aşı, sulama, veteriner hizmetleri ve katlanan yem fiyatları üreticimizin belini iyice büktü”

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, son dönemde iyice artan girdi maliyetleri nedeniyle üreticinin, geçimini idame ettirecek gelir elde edemediğini bu nedenle hem üretim yapmada hem de hayvanını beslemede zorlandığını belirterek, “Artan maliyetler karşısında üretici ve besicimiz mağdur. Elektrik, mazot, gübre, aşı, sulama, veteriner hizmetleri ve katlanan yem fiyatları üreticimizin belini iyice büktü” ifadelerini kullandı.

Erdemlili üretici dijitale taşınıyor

Mersin Erdemli Belediyesi bölgede bulunan üreticilere nefes aldırmak için dev bir projeyi devreye sokuyor. Projede, 500'den fazla üretici, bölgede ürettikleri ürünleri sanal dünyada satışa sunacak. Satışlar ise talebe göre hem toptan hem de perakende olarak yapılacak.

“Aşırı sıcaklık” TARSİM kapsamına alınacak

Bu yıl yaşanan aşırı sıcak afetini TARSİM kapsamına almak için çalışmaları başlattıklarını söyleyen Bakan Pakdemirli, “TARSİM sigortası yaptırmamış üreticilerimizin ise il-ilçe hasar tespit çalışmaları tamamlandıktan sonra valilikler aracılığı ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığından İl Acil Destek Ödeneği talep edilecektir." ifadelerini kullandı.

İhracata verilen kısmi izin yeterli olmadı; soğan, patates ve limon üreticisi sıkıntıda…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kuru soğan, patates ve limonda tüketimdeki daralma ve ihracata getirilen kısıtlamanın çiftçileri mağdur ettiğini belirterek, “Kuru soğanın fiyatı 30, patatesin fiyatı 40 kuruşa kadar gerilemiştir. Depoda bekleyen limon fire vermektedir. Çiftçilerimiz üretimden kopma noktasına gelmiştir. Kuru soğan, patates ve limonda ihracata getirilen kısıtlama kaldırılmalıdır” diye konuştu.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img