0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

üniversite hastaneleri

Medikal ve tıbbi malzeme sektörü batma noktasına geldi

Üniversite ve kamu hastanelerinden birikmiş alacak sorunu yaşayan medikal ve tıbbi malzeme sektöründe pek çok firma finans sorunu yaşıyor.

Ek ödemede sorunlar yaşayan sağlık çalışanlarından Bakan Koca’ya açık mektup!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın müjde olarak duyurduğu sağlık çalışanlarına ek ödeme yapılmasına ilişkin yönetmelik 1 Mart 2020'den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. Ancak sağlık çalışanları; “ek ödemelerin 3 ay tavandan ödenmesi ile ilgili kararı bir müjde değil, aslında çalışanın elinden alınan, bu güne kadar hak ettiği ancak türlü gerekçelerle ödenmeyen döner sermaye ücretlerinin iadesi olarak değerlendiriyor. Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, söz konusu ödemeyle ilgili usul ve esaslar yayınlandığında, döner sermaye sisteminin temel sorunu olan adaletsizliğin burada da hükmünü sürdürdüğünü gördüklerini ifade ediyor.

Garanti BBVA’dan sağlık çalışanlarına 10 milyon liralık fon

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastanelere destek olmak ve sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 10 milyon TL Fon ayırdığını duyurdu.
- Advertisement -

Latest News

Ormanları arsa ofisine dönüştüren yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı!

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, ormanlık alanları orman vasfından çıkaran 7 Ocak 2021 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması çağrısında bulundu. Dernekten yapılan açıklamada, “Bu yönetmelikle ormanlar; deyim yerindeyse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının arsa ofisine dönüşmektedir.” ifadelerine yer verildi.
- Advertisement -