19.4 C
Ankara
Pazartesi, Haziran 14, 2021

turp

Bağışıklık Sisteminiz Güçlü Bir Kalkan Olsun!

Özellikle mevsim geçişlerinde bağışıklık sistemini güçlendirmek başta koronavirüs olmak üzere pek çok hastalığa karşı vücudun daha dirençli olmasını sağlıyor.

Kış hastalıklarından korunmak için 5 beslenme önerisi

Kış aylarında günlerin kısa, gecelerin uzun olması ve kapalı alanlarda daha çok vakit geçirilmesi, hareketsizliği de beraberinde getiriyor. Bu durum, vücudun gün içerisinde harcadığı enerji miktarını da azaltıyor. Hareketsiz yaşama sağlıksız beslenme de eklenince vücut direnci kırılıyor ve hastalıklara yakalanma riski artıyor.

Doğal antibiyotiklerle bağışıklığınızı kuvvetlendirin

Kışa hazırlıksız yakalanmak istemiyorsanız vücudunuzu antibiyotik kadar güçlü ama bir o kadar da sağlıklı besinlerle güçlendirmenin zamanı geldi. Peki, vücuda direnç kazandıracak bu doğal antibiyotikler neler?

Sağlık deposu turpun 10 faydası

Cilt dostu, guatr düşmanı… Daha pek çok faydası var ve bu faydaları öğrendikten sonra artık turpu sofralarınızdan eksik etmeyeceksiniz…

Göz sağlığınızı koruyacak 10 besin

Sadece beden sağlığı için değil, göz sağlığımız için de yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor ve bu açıdan kış mevsimi büyük bir fırsat sunuyor.

Canan Karatay: Rafine un, rafine tuz ve şekerden uzak durun!

Prof. Dr. Canan Karatay, rafine un, şeker ve rafine tuzun insülini artırdığını söyledi. Karatay, “Bu durum da hücre ve organları bozar. 20 hastalıktan kurtulmanın yolu insülini dengelemektir” dedi.

Bu besinlerle kış hastalıklarına meydan okuyun!

Kış sebzeleri ve meyveleri içeriğindeki doğal vitamin ve minerallerle kış hastalıklarına meydan okuyor. Gerekli önlemleri almanız durumunda sadece beslenmenizde yapacağınız ufak değişikliklerle bu kışı hasta olmadan atlatabilirsiniz.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img