19.4 C
Ankara
Pazartesi, Haziran 14, 2021

sürdürülebilirlik

Özüner: “Tarım arazileri hızla azalırken tek çare verimlilik ve sürdürülebilirlik”

Pandeminin, hepimizin ana ihtiyacı olan sağlığın hemen ardından gıda ve tarım konularının öneminin altını çizdiğini ifade eden Türk Traktör CEO’su Aykut Özüner, tarım arazileri hızla azalırken tek çarenin verimlilik ve sürdürülebilirlik olduğunu belirtti.

An, Zaman ve Ramazan

Artık milletimizin kendisi için her dönem fedakârlık yapan Türk Çiftçisine vefasını göstermesinin vakti gelmiştir.

Türkiye’nin ‘’Good Life Brand-İyi Yaşam Markaları” açıklandı!

Sustainable Brands Turkey için Nielsen Türkiye tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen araştırma sonucunda belirlenen “Good Life Brand -İyi Yaşam”markaları, dijital olarak yapılan SB Turkey 2020 konferansında açıklandı.

Unilever’den iklim değişikliğiyle mücadeleye 1 milyar Avro kaynak

2039 yılına kadar tüm ürünlerinden kaynaklanan emisyonları net olarak sıfırlama sözü veren Unilever, yeni oluşturduğu İklim ve Doğa Fonu’na 1 milyar Avro kaynak aktaracağını açıkladı.

Salgın Sonrası Dünya Nasıl Değişecek?

Tarih boyunca karşılaşılan her toplumsal krizin neden olduğu gibi, Covid-19 krizinin de insanlığın tutum ve davranışlarını yeniden şekillendireceği belirtiliyor. Peki, salgın sonrası insanlığı bekleyen değişimler neler?

Tarım ve gıdada sürdürülebilirlik ana hedef olacak

Türk gıda ve tarımının geleceği masaya yatırıldı. Türkiye'nin tarım ürünleri ihracatına yıllık 5 milyar dolarlık katkı sağlayan Egeli tarım ihracatçıları, Covid-19 salgını sonrasında tarım sektörünün gündeminin sürdürülebilirlik olması gerektiğini dile getirdiler.

Koronavirüs, ekolojik dönüşüm için fırsat sunuyor

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği: “Koronavirüsün, insanlığa yaşattıklarıyla, doğa dostu üretim ve tüketim yöntemlerini benimseyerek, ekolojik yaşam alışkanlıklarının geliştirilmesi yönünde bir fırsat sunduğunu düşünüyoruz.”

Küresel Salgın Koşulları Hatırlatıyor: Suyun Korunması ve İyi Yönetimi Şart

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç: “İçinde bulunduğumuz küresel salgın koşullarında, yeterli ve temiz suya erişimin ne kadar hayati olduğunu bir kere daha hatırladık. Temiz ve yeterli suya erişimin ilk şartı suyun kaynağını korumak.”

Kahve atıklarından otomobil parçası üretecek

Ford, McDonald’s’ın kahve çekirdeği atıklarını üreteceği otomobil parçalarının far yuvaları başta olmak üzere ve diğer farklı bileşenlerinde kullanmayı planlıyor.

Polman: “Bu benzeri görülmemiş küresel büyümenin bir bedeli var”

UN Global Compact Başkan Yardımcısı Paul Polman, Global Compact Türkiye’nin 7. Olağan Genel Kurulu’na konuk oldu. Dünya ekonomisinin inanılmaz bir büyümeye tanık olduğunu belirten Polman; “Ancak, bu benzeri görülmemiş küresel büyümenin bir bedeli var. Gerçeklerle yüzleşecek olursak, bugün dünyamız iklim değişikliğinin artışı ile oluşan büyük eşitsizlik nedeniyle önemli bir krizde…” dedi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img