-4 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021

sürdürülebilir tarım

İşletme büyüklüğü bakımından hayvancılığımız

Geçinebilseydi, çiftçiliği terk eder miydi? Etmezdi. Kimse yeterli kazanç elde ettiği işini terk etmez. Yeni talipler de çıkmamış. Yeterli kazanç elde edilebilseydi, hayvancılık işinin yeni talipleri olurdu.

Uzmanlar uyarıyor; sürdürülebilir bir tarım için ekim nöbeti sistemi doğru uygulanmalıdır

Ekim sahalarındaki yanlış tarım uygulamalarına dikkat çeken sektör temsilcileri ve akademisyenler “Mısır ve şeker pancarı gibi çok su tüketen bitkilerin İç Anadolu gibi kurak iklimlerde ekilmesi, su kaynaklarının ve toprağın geleceğini tehlikeye atıyor” uyarısında bulunuyor.

Sürdürülebilir tarım ve gıda birbirine bağlıdır

Sürdürülebilir tarım ve gıda birbirine bağlıdır. Ancak ortaya çıkan gıda atıkları sürdürülebilirlik ilkesine aykırıdır.

Sürdürülebilir tarım, sağlıklı gıdalar

Yaşadıkları toplumun sorunlarına çözüm arayan sosyal girişimcileri bir araya getiren ve projelerini geliştirmelerine destek olan Red Bull Amaphiko, platformda yer alan girişimlerin hikayelerini video serisi olarak yayınlıyor. Hikayesi videolaştırılan ilk sosyal girişim Tarlamvar, çiftçiye istihdam sağlarken şehirlinin de sebze ve meyveleri en taze haliyle tüketmesini amaçlıyor.

Sürdürülebilir Gıda İçin Büyük Buluşma!

Sürdürülebilirlik Akademisi ve TÜGİS işbirliği ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Sürdürülebilir Gıda Konferansı” Dünya Gıda Günü buluşması ile birleşerek gıda sektörünün geleceğini ele alıyor.

Bloomberg HT “Tarım Zirvesi” üzerine

Bloomberg HT, Türkiye'nin tek "ekonomi" kanalı. Ekonomi konusundaki yetkin çalışanları, konuk seçimlerindeki özenleri ile ülkemizde önemli bir boşluğu dolduruyorlar. Söyleşi ve sohbetlerde laf kalabalığı yok. "Şu ne der, bu ne düşünür?" kaygısıyla hareket etmiyorlar. Ekonomi biliminin ışığında ve detaylı verilerle konuşuluyor. Umarım böyle devam ederler. Bloomberg HT'nin tarım ile ilgili yayınlarını da bu çerçevede değerlendiriyorum. Tarım Editörü İrfan Donat, işini çok iyi yapıyor. Hem bu sebeple hem de 29 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirdikleri "Tarım Zirvesi" sebebiyle kendilerini tebrik ediyorum.

AB ve Afrika Birliği, sürdürülebilir tarımda işbirliğine gidiyor

4-5 Nisan tarihlerinde Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da Avrupa Birliği ve Afrika Birliği arasında gerçekleştirilen üst düzey politika diyaloğunun (HLPD) ana başlığı ‘sürdürülebilir tarımın güçlendirilmesi’ oldu.

Aklınıza yeni tohumlar ekilecek

İstanbul TALKS Konferansları serisinin ikinci ayağı olan Tarım 2016 Konferansı’nda, yeni nesil tarım hakkında daha önce duymadığınız parlak fikirler paylaşılacak.

Çukurova’da Biyoteknoloji Günleri

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlenen ‘4. Çukurova Biyoteknoloji Günleri’ 15 Mart Salı günü başladı.
- Advertisement -

Latest News

Bu ağrılar Koronavirüs habercisi olabilir!

Sırt, eklem, kas ve vücut ağrılarının Koronavirüsün öncü belirtisi olabileceğini belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
- Advertisement -