-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

süpermarket

İngiltere, atıştırmalıkların kasa önü satışına yasak koymaya hazırlanıyor

İngiltere'deki süpermarketler, hükümetin obezite konusundaki çalışmaları kapsamında Nisan 2022’de yürürlüğe girmesi beklenen düzenlemesi doğrultusunda, yüksek yağ ve şekerli sağlıksız yiyecek ve içecekleri kasa önlerinde sergileyemeyecek.

Üreticinin, tüccarın kurban kaygısı

Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen ve Antalya’daki hayvan varlığı, et üretimi ve ticareti, koronavirüsün Antalya hayvansal üretim ve toptan, perakende ticaretine etkileri, kurbanlık fiyatları ve kesim fiyatları, hayvan pazarları ve et kesim noktalarının konuşulduğu toplantıda, üretici de tüccar da kaygılarını dile getirdi. Bu yıl kurbanın sönük geçebileceği endişesi dile getirilen toplantıda, süpermarketlerin kurban satışına da tepki gösterildi.

Yerel marketlerin çalışma saatleri değişti

Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle alınan yeni önlemler kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde faaliyet gösteren tüm yerel marketlerin açılış ve kapanış saatlerinin 10.00-20.00 olması konusunda tavsiye kararı aldı.

Süpermarketlerde online satışlar patladı

Online alışverişte ağırlık tamamen sanal süpermarketlere kaydı. Önceden süpermarket siparişleri aynı gün teslim edilirdi, şimdi yoğunluktan 4-5 gün sonra teslim ediliyor.

GPD Başkanı Aykaç: “Tüketici taleplerinin karşılanmasında sorun yaşamayacağız.”

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, Sağlık Bakanı Koca’nın korona virüs vakası açıklamasının ardından, tüketicilere ürün ve hizmet tedarikinde bir sıkıntı öngörülmediğini, gerek ürün stokları gerekse personel olarak sektörün önceden tedbirlerini alarak hazır olduğunu açıkladı.

Perakendeciler Coronavirus için ne yapmalı?

2020 yılında dünyada ekonomik büyümenin coronavirus salgını nedeniyle yüzde 1.5’e düşmesi bekleniyor. Artan seyahat yasakları da perakende sektöründe büyümenin çok daha fazla etkileneceğini gösteriyor.

Süpermarketi denize taşıyor

Birebir Migros mağazası formatında tasarlanan “Migros Deniz Market”, 40 metrelik boyu, 172 metrekarelik satış alanı ve 2 bin 500 ürün çeşidi ile süpermarketi denize taşıyor.
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -