3.2 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

şekerli içecek

Fast food geçici mutluluk, obezite depresyon getiriyor

Pek çok insan hamburger, patates kızartması ve pizza gibi gıdaları tükettiği zaman kendini mutlu hissettiğini belirtiyor ancak bu iyilik hali yerini pişmanlık, kilo alımı ve hastalıklara bırakıyor.

Kan şekeri dengesine dikkat

Üreme Sağlığı ve İmmunolojisi, Kilo Yönetimi Uzmanı Dr. Murat Berksoy özellikle Ramazan Bayramı sofralarında yapacağımız seçimlerin kan şekeri dengemizi olumsuz etkilememesi konusunda uyarıyor. Ramazan Bayramı bu yıl sevdiklerimizle dolu kalabalık sofralardan uzak olacak. Çekirdek ailemizle ya da belki tek başımıza...

Kendinizi hep uykusuz ve yorgun mu hissediyorsunuz?

Özellikle büyükşehirlerde yaşayanların pek çoğunun ortak sorunu yorgunluk ve halsizlik… Buna bir de sürekli uyuma isteği, uyku hali eklenince kimi zaman günler çok zor geçebiliyor. 

Obeziteyi çözmek için vergi uygulaması; “basite kaçmak”

Alkolsüz içecek endüstrisi, şekerli içeceklere getirilecek yüzde 20 oranında verginin İngiltere’de dokuz yıl içerisinde obezite oranını yüzde 5 azaltacağı savına karşı çıkıyor. İngiltere Gıda ve İçecek Federasyonu (FDF), obezite gibi karmaşık bir problemi çözmek için vergi uygulanmasını "basite kaçmak" olarak nitelendiriyor.
- Advertisement -

Latest News

Tarım ve Orman Bakanlığından seyyar ekmek satışına ilişkin açıklama

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Bakanlığın “belediyelere ait araçlarla ve belediyelerin kendi büfelerinde-ekmek satışını yasaklayan bir talimat bildirimi/genelgesi olmadığını” kaydetti.
- Advertisement -