12.9 C
Ankara
Perşembe, Mayıs 5, 2022

sanatkar

Palandöken: “Fatura yine esnafa çıktı”

Açıklanan genelge ile kademeli normalleşme sürecinde faturanın yine esnaf ve zanaatkarlara çıkarıldığını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni kademeli normalleşme sürecinde yine fatura 415 meslek dalında çalışmakta olan 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarlar ile çalışanlarına çıkarıldı” dedi.

Palandöken: “Pazartesi tüm işletmeler açılmalı”

TESK Başkanı Palandöken, kayıtlı ekonomi içerisinde yer alan esnaf ve sanâtkarların işyerlerini, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açmayı beklediğini kaydetti.

Palandöken: “Zincir marketler 70’dan fazla meslek kolu üzerinde haksız rekabet oluşturuyor.”

Perakende Yasa Tasarısının esnafın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesiyle iş yeri kapanışlarının önüne geçileceğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, A’dan Z’ye tüm ürünleri satan zincir marketlerin 70’dan fazla meslek kolu üzerinde haksız rekabet oluşturduğunu söyledi.

TESK: Perakende Yasası ivedilikle güncellenmeli

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Perakende Yasası ivedilikle güncellenmeli ve haftada bir gün zincir marketler kapalı olmalı” dedi.

Ahilik fonunun ertelenmesi 2 milyon esnafı rahatlatacak

Esnaf ve sanatkarın 2020’ye sıkıntılı girdiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe giren Ahilik Fonu ödemeleri ertelenerek yeni düzenlemeye gidilmelidir. Esnaf, Bağ-Kur borcunu ödeyemediği için sağlık hizmeti alamazken bir de Ahilik Fonu uygulaması büyük bir külfet getiriyor.” dedi.

TESK: Zincir marketler küçük esnafı yutuyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’den zincir market tepkisi: “Geçtiğimiz yıl ilk 8 ayda 27 bin 575 olan zincir market sayısı bu yılın ilk 8 ayında 30 bin 332 çıkarak yüzde 10 artarken, aynı dönemde kapanan esnaf iş yeri sayısı da 64 bin 305'ten 71 bin 825'e çıkarak yüzde 11 arttı.”

Palandöken: “Ekonomik daralma işyeri kapanışlarına yansıdı”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılın 9 aylık döneminde esnaf ve sanatkârlara ait 78 bin 944 iş yerinin kapandığını söyledi.

Tüfenkci: “Esnaf ve sanatkarları büyütmek istiyoruz”

Bakanlığının 2018 yılı bütçe görüşmelerinde değerlendirmelerde bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, esnaf ve sanatkarları büyütüp tüccar, tüccarı büyütüp sanayici, sanayiciyi büyütüp ihracatçı yapmak istediklerini belirtti.

Palandöken: “Ramazan’da askıya pide ve ekmek bırakalım”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Osmanlı'dan beri süregelen birlik, beraberlik ve paylaşma kültürünün en yoğun yaşandığı Ramazan ayı yaklaşıyor. Sabrın ve açlığın önemini yeniden hatırladığımız bu ayda, maddi durumu yeterli olmayanlar için askıya pide ve ekmek bırakalım” dedi.

Fiyatı suni artan ürünleri almayın

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, esnaf ve sanatkârların, her dönem ortaya çıkan Ramazan fırsatçılarına meydan vermemeleri gerektiğini belirterek, haksız kazanç elde etme eğilimine girenleri uyardı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img