-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

resmi gazete

Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına Ayşe Ayşin Işıkgece atandı

Tarım ve Orman Bakanlığında Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu görevden alınırken, yerine TİGEM Genel Müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece atandı. Yerine Genel Müdür atanmayan Işıkgece’nin Bakan Yardımcılığı görevi ile TİGEM Genel Müdürlüğü görevini birlikte yürütüp yürütmeyeceği ise henüz belli olmadı.

Tüketici hakem heyetlerinin faaliyetlerine ilişkin sürelerin durdurulmasında ikinci erteleme

“Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle, Tüketici Hakem Heyetlerinin Faaliyetlerine İlişkin bazı süreler 15 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldı.

Yolcular değil, havayolu şirketleri korunmuş!

Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapıldı. Bu değişikliğe göre; yolcuların ücret iade talepleri, uçuş yasaklarının kalkmasından iki ay sonrasına kadar ertelendi. Konuyla ilgili pek çok mesaj aldığını belirten Sözleşme Hukuku Uzmanı Avukat Umut Yeniocak, “Yolcular değil; havayolu şirketleri korunmuş!” değerlendirmesinde bulundu.

11 ilde 126 alan “yayla” olmaktan çıkarıldı

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile toplam 14 bin 92 dönüm alan “yayla alanı” olmaktan çıkarıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Fatih Metin getirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Fatih Metin atandı.

Biyolojik ve biyoteknik mücadele desteğinde artışa gidildi

Bitkisel üretimde zararlı organizmalara karşı biyolojik ve biyoteknik mücadele destekleri arttırıldı.

ABD ürünlerine ek vergi

ABD menşeli bazı ürünlere uygulanan ek mali yükümlülük yüzde 100 oranında artırıldı. Ek vergi uygulanacak ürünler arasında, pirinç ve diğer sert kabuklu meyveler gibi ürünler de var.

Bakan Yardımcıları belli oldu

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Bakan Yardımcıları belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararları ile Bakan Yardımcılıklarına Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu atandı.

Sütaş’ın projesine ‘süper teşvik’ onaylandı

Sütaş Süt Ürünleri A.Ş.’nin Bingöl’de gerçekleştireceği 733,7 milyon lira sabit yatırım tutarlı entegre teknik büyükbaş hayvancılık yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye ile Sudan ortak tarım şirketi kuruyor

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, "Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Anonim Şirketi" adıyla bağlı ortaklık kuruyor. Şirket sermayesinin yüzde 80’i Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne, yüzde 20’si ise Sudan tarafını temsile yetkili kuruluşa ait olacak.
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -