22.6 C
Ankara
Cuma, Ağustos 5, 2022

Recep Tayyip Erdoğan

Hububat, bakliyat ve yaş çay alım fiyatları açıklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, hububat, bakliyat ve yaş çay alım fiyatlarının belirlendiğini duyurdu.

Kahveciler Odası Başkanı Güven: “14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz”

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerini hatırlatarak, “Açız, 14 aydır perperişanız. 19 sene oy verdik 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz" dedi.

Veteriner hekimlerden ”aşı” tepkisi

Meslek grubu olarak Covid-19 aşı sırasına alınmayan veteriner hekimler, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyurmaya çalışıyor.

1. Su Şurası lansmanı ve 363 tesisin toplu açılışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suyumuzu korumakla, vatanımızı korumak arasında mahiyet itibariyle hiçbir fark yoktur. Bunun için üzerimize düşen görevler vardır. Tarımsal sulama sistemlerini yenilememiz ve geliştirmemiz gerekiyor” dedi.

Sebze ve meyvedeki fiyat artışlarına Tarım Kredi marketleri çözümü

Sebze ve meyve fiyatlarındaki artışla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” dediği öğrenildi.

“Verilen destek kullanılan gübrenin yüzde 10’u…”

CHP Genel Başkanı Tarım Politikalarından Sorumlu Başdanışmanı Orhan Sarıbal, gübre desteğinin arttırılmasına ilişkin alınan karar için; “Ülke çiftçisi yılda 15-20 milyar liralık gübre kullanıyor. Yapılan artışa rağmen çiftçinin gübre maliyeti hafiflemiş değil. Tarlada izi olmayanın harmanda söylediklerinin bir kıymeti yok” değerlendirmesinde bulundu.

Gübre destekleri yüzde yüz oranında artırıldı

Hububatta (buğday, arpa, çavdar, yulaf, tiritikale) dekara 8 TL olan gübre desteği 16 TL'ye, diğer ürünlerde dekara 4 TL olan gübre desteği 8 TL'ye yükseltildi.

Tarımsal destekler konusunda hesaplar birbirini tutmadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘12 kat arttı’ dediği tarımsal destekler konusundaki hesabı ile çiftçinin hesabı birbirini tutmuyor. TL bazında artışın 12 kat değil 4 kat olduğunu söyleyen Diyarbakırlı buğday üreticisi Faik Toy, “Bu 12 kat artışı ben almıyorsam kim alıyor?” diye sordu.

Erdoğan ve Trump zirvede

2020 yılında online basında görüşleri ve açıklamalarıyla en çok yer alan siyasi isim 1 milyon 542 bin 87 haber ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Yabancı siyasilerde ise zirveye, 417 bin 549 habere konu olan Donald Trump yerleşti.

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Derneğine Bakanlıktan icra takibi

Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Derneği: “Biz bu parayı ödemeyeceğiz. Zaten ödeyecek paramız da yok. Derneğin diledikleri malzemelerini haczedebilirler.”
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img