14.5 C
Ankara
Pazar, Eylül 19, 2021

posa

Sağlıklı beslenmenin anahtarı; kuru baklagiller

Uzmanlara göre pandemi sürecinde bağışıklığı korumanın ve güçlendirmenin en iyi yolu doğru beslenmeden geçiyor. Ancak doğru beslenme uygulamaları belli yaş kategorileri için değişkenlik gösteriyor. Peki, farklı yaş grupları bağışıklık sistemini güçlendirmek için nasıl beslenmeli?

Bu önerilerle tatlı krizlerine son verin

“Tatlı krizleri” çoğumuzun dert yandığı, ancak çözüm bulmakta zorluk çektiği sorunlardan biri. Zaman zaman yaşanan tatlı krizleri sorun oluşturmazken, ataklar sıklaştığında zamanla kilo alımına, yorgunluk hissine, öfke ataklarına, uyku bozukluklarına, hatta insülin direnci, diyabet, kalp-damar hastalıkları ve karaciğer yağlanması gibi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Dolayısıyla tatlı krizlerine ‘dur’ dememiz hem fiziksel hem ruhsal sağlığımız için çok önemli.

Diyabeti kontrol altına almak için 9 beslenme önerisi

Şeker hastalığı kontrol altına alınmadığında; böbrek yetmezliği, katarakt, kalp damar rahatsızlıkları, sinir hasarı, diyabetik ayak, enfeksiyonlara ve hastalıklara yatkınlık gibi rahatsızlıkları beraberinde getiriyor. Hastalığın kontrol altına alınması için sağlıklı beslenme ilkelerine dikkat etmek gerekiyor.

Çok fazla meyve yemek kilo aldırır mı?

Çoğu insan, tükettiği meyvenin enerjisini hiçe sayarak kendini bir şeyler yemiş olarak görmez. Peki, bu doğru mu? Fazla tüketilen meyvenin, ağırlık kazanımı olarak geri döndüğüne dikkat çeken Diyetisyen Fatma Yılmaz, meyve tüketiminde dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

Detoks diyetlere dikkat!

Diyetisyen Gökçen Ural, yanlış yapılan detoks diyetlerinin vücutta kalıcı hasarlara sebep olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.Günümüzün popüler beslenme trendlerinden detoks diyetlerinin çoğunlukla amacının dışında uygulanmaya başlandığını söyleyen Ural, “Detoksifikasyonu’ yani vücutta arınma sağlamak için ortaya çıkan bu diyetler kilo...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img