-1.5 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021

öğrenci

Sınava sayılı günler kala beslenmeye dikkat!

Çocuklarda ve gençlerde stresin ve kaygının en fazla olduğu dönemler, sınav dönemleri… Sınav döneminde yaşanılan stres, çocukların ve gençlerin psikolojisi üzerinde etkili olduğu gibi iştahı üzerinde de etkili olabiliyor. Bunun sonucunda öğünleri atlamak, konsantrasyon bozukluğu ve yeterli enerji alınmamasından dolayı halsizlik, performans düşüklüğü görülebiliyor.

Gençlere uluslararası kariyer fırsatı

Mondelēz International Türkiye, üniversite öğrencilerine yönelik oluşturduğu MT programı ‘Star Gate’ ile gençlere uluslararası bir kariyer yapma şansını sunuyor. İlki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen programın ikincisi ağustos ayında başlıyor.

Yarıyıl tatilini verimli geçirmenin 12 yolu

Çocukların okul koşturmasında çok yıprandığını düşünen aileler, tatil döneminde çocuğu rahatlatmanın dozunu iyi bir şekilde ayarlayamazsa şımarıklıklar yaşanabilir. Sayılı günün çabuk geçtiği ve çocuklar için tersi bir tempoya dönmenin her zaman kolay olmadığı unutulmamalıdır.

Okulda başarı için çocukların tüketmesi gereken besinler

Okulların açılmasıyla yeni bir öğretim dönemi de başlıyor. Çocuklar bu yeni dönemde daha başarılı olmak için bedensel ve zihinsel gelişimlerini destekleyen sağlıklı bir beslenme çantasına ihtiyaç duyuyor.

Çiğli’de çocuklar tarımla buluştu

Çiğli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Mehmet Hikmet Kaşerli Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen ‘Doğal Üret, Sağlıkla Tüket’ Projesi, Mehmet Hikmet Kaşerli Ortaokulu’nun Hobi bahçesinde, öğrencilerle hayata geçti.

“Tarım Gençlerle Yükseliyor”

İzmir Ticaret Borsası’nın 125. Kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde, gençlerin tarıma olan ilgisini arttırmak ve yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediği "Tarım Gençlerle Yükseliyor" isimli ödüllü proje yarışması başladı.

Sabri Ülker Vakfı’ndan TEOG sınavına hazırlanan öğrencilere altın öğütler

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’ndan, 2016 TEOG liseye giriş ikinci dönem merkezi ortak sınavına yaklaşırken, öğrencilerin sınav başarısı için dersler kadar beslenme, uyku ve egzersiz programlarına da özen göstermeleri konusunda önemli uyarılar geldi.
- Advertisement -

Latest News

Bu ağrılar Koronavirüs habercisi olabilir!

Sırt, eklem, kas ve vücut ağrılarının Koronavirüsün öncü belirtisi olabileceğini belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
- Advertisement -