-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

ODTÜ

Türkiye’nin girişimci beyinleri Koronavirüs’le mücadele için birleşti

Seksen girişimci 48 saat gibi kısa bir sürede organize olarak Koronavirüs’e karşı farklı alanlarda fikir geliştirip, virüs ile mücadeleye destek olacak. 21-22 Mart 2020 tarihlerinde fikirlerin yarışacağı Coronathon online kanallar Slack ve Youtube üzerinden ücretsiz olarak düzenlenecek.

Bu haberler gerçek mi?

Sürekli yeni bir şeyler yaptığımız, icat ettiğimiz, geliştirdiğimiz, bulduğumuz, yaptığımız, ürettiğimizle ilgili haberler okuyorum, dinliyorum. Hepsini de heyecanla, keyifle ve dikkate izliyorum. Keyif iyi de ne kadar keyiflenirsem hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor.

Öğrencilerin Teknoparkta kurduğu şirketler 4,5 milyar lira ciro yaptı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca İTÜ Arı Teknopark’ın ekonomiye yaptığı büyük katkıyı anlattı. Rektör Karaca öğrencilerin Teknoparkta kurduğu şirketlerin geçen seneki cirolarının 4,5 milyar lira olduğunu söyledi. Prof. Karaca İTÜ Teknopark bünyesindeki şirketlerin gerçekleştirdiği ihracatın 200 milyon doları bulduğunu açıkladı.

ODTÜ, Turkey’s best university

The Ranking by Academic Performance (URAP) established by the Informatics laboratory of Ankara’s Middle East Technical University (ODTÜ) made public the ranking of Turkey’s best universities.

ODTÜ’nün yer elması cipsi ve gevreği raflara çıkıyor

ODTÜ akademisyenlerinden Prof. Dr. Ali Esin ve Yrd. Doç Dr. Cem Baltacıoğlu tarafından geliştirilen yer elmasından cips ve gevrek, sağlıklı bir atıştırmalık olarak raflardaki yerini almaya hazırlanıyor. Patent başvurusu ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından yapılan ürünün seri üretimi için Ereğli Agrosan ile anlaşma sağlandı.
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -