-10.7 C
Ankara
Salı, Ocak 19, 2021

meyve suyu

Meyve suyu üreticilerinden “çürük meyvelerden meyve suyu üretildiği” iddialarına yanıt

MEYED Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED), 12 Kasım 2020 tarihinde bir sosyal medya uygulamasında yer alan ‘çürük meyvelerden meyve suyu üretildiği’ şeklindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu, görüntülerin de hiçbir şekilde meyve suyu endüstrisiyle ilgisi olmadığını açıkladı.

Mevsim değişikliklerinde hastalıklardan korunmak için portakal suyu

Değişen hava koşulları, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonları da beraberinde getiriyor. Uzmanlar, bu dönemlerde hastalıktan korunmak için içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal suyunun tüketilmesini öneriyor.

Spor sonrası kaybedilen enerjiyi meyve suyu içerek kazanın

Sağlıklı bir yaşam için sporu hayatımıza katmamız gerektiğini belirten uzmanlar, yaz aylarında yapılan egzersizlerin ardından kaybedilen enerji ve minerallerin bir bardak meyve suyu içerek geri kazanılabileceğini vurguluyor.

Sağlık için en güçlü antioksidan nar suyu!

Yüksek antioksidan içeriğiyle nar suyunun, her mevsimi sağlıklı geçirmek için harika bir destek olduğunu belirten uzmanlar, 100 ml. nar suyunun yetişkin bir insanın günlük C vitamini gereksiniminin yüzde 16’sını karşıladığını belirtiyor.

Yazın kilo aldırmayan serinletici içecekler

İçeceklerin birçoğu asitli, gazlı, şeker ilaveli ve kremalı olarak yüksek kalorilerle karşımıza çıkar. Peki, yazın içecek seçerken nelere dikkat etmeliyiz ve sağlıklı, kilo aldırmayan içecekler neler?

Türk insanının lezzet beklentisi yüksek!

Türk tüketicisi sağlıklı beslenirken “lezzet” de almak istiyor. Türk insanın lezzet anlayışını daha çok annesi belirlerken, lezzet konusunda tutucu olduğumuzu da söylemek mümkün. Prof. Dr. Y. Birol Saygı, “Günümüz tüketicisinin öncelikli tercih sebebi, gıda ve içeceklerimizde “lezzet” beklentilerinin tam olarak karşılanması. Bu nedenle sağlıklı yaşam için “sağlık” olgusunu “damak” gücü ile destekleyen reçetelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor” diyor.

Kan şekeri dengesine dikkat

Üreme Sağlığı ve İmmunolojisi, Kilo Yönetimi Uzmanı Dr. Murat Berksoy özellikle Ramazan Bayramı sofralarında yapacağımız seçimlerin kan şekeri dengemizi olumsuz etkilememesi konusunda uyarıyor. Ramazan Bayramı bu yıl sevdiklerimizle dolu kalabalık sofralardan uzak olacak. Çekirdek ailemizle ya da belki tek başımıza...

Ramazan’da sıvı kaybını önlemek için meyve suyu tüketin

Meyve suyunun uzun süren açlık sonrası düşen kan şekerini kısa sürede düzenlediğini ifade eden uzmanlar, iftar yemeklerinde bir bardak meyve suyu tüketimini tavsiye ediyor.

Kış hastalıklarından korunmak için 5 beslenme önerisi

Kış aylarında günlerin kısa, gecelerin uzun olması ve kapalı alanlarda daha çok vakit geçirilmesi, hareketsizliği de beraberinde getiriyor. Bu durum, vücudun gün içerisinde harcadığı enerji miktarını da azaltıyor. Hareketsiz yaşama sağlıksız beslenme de eklenince vücut direnci kırılıyor ve hastalıklara yakalanma riski artıyor.

İnce bel ve düşük kilo için Yüzde 100 Meyve Suyu

Bilimsel araştırmalar, yüzde 100 meyve suyu tüketimini, ince bel, düşük kilo ve olumlu beslenme alışkanlıklarıyla ilişkilendiriyor.
- Advertisement -

Latest News

Koronavirüs ve Beslenme

Tavuk suyu çorba, kelle paça, avokado, zerdeçal ve diğerleri… Virüse karşı ne kadar etkililer?
- Advertisement -