19.7 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 26, 2021

kuru incir

Kuru incir ihracatı 158 milyon dolara ulaştı

Kuru incirden 2020/21 sezonunda elde edilen ihracat geliri yüzde 2’lik artışla 158 milyon dolara ulaştı.

Egeli ihracatçılardan 468 milyon dolarlık tarım ürünleri ihracatı

Eylül ayında Ege İhracatçı Birlikleri'nden yapılan tarım ürünleri ihracatı yüzde 3’lük yükselişle 454 milyon dolardan 468 milyon dolara ulaştı.

İncirin son demleri…

Yazın tatlı mı tatlı meyvelerinden olan ve lezzetli olduğu kadar sağlığımıza da birçok fayda sağlıyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Melike Şeyma Deniz, artık son demlerini yaşayan incirin faydalarını anlattı, iki lezzetli incir tatlısı tarifi paylaştı.

Aydın oda ve borsaları taleplerini Hisarcıklıoğlu’na iletti

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, kuru incire prim desteği verilmesi konusundaki taleplerini ileten Aydınlı oda ve borsa başkanları, zeytinyağı ve pamuk primlerinin de arttırılarak, ödeme tarihlerinin öne çekilmesini istediler.

Kuru incirin kalitesini arttırmak için örnek bahçelerde örnek uygulamalar yapılacak

Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Birol Celep, kuru incir üretiminin yoğun olduğu yörelerde seçecekleri 5-6 örnek bahçede uygulayacakları doğru üretim ve kurutma tekniklerini üreticilerin kendi bahçelerinde uygulamasının yolunu açmak için bir projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

TMO: Fındık, çekirdeksiz kuru üzüm ve kuru incir alımları 31 Aralık 2019 tarihinde sona eriyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ürün satmak isteyen üreticilerin yılsonuna kadar ürünlerini TMO alım noktasına teslim etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Ekim ayında Ege’den en fazla kuru meyve ihraç edildi

Çekirdeksiz kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incir ihracatının en yoğun yaşandığı Ekim ayında, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, 130 milyon dolarlık ihracat yaptı.

Ege Bölgesi kuru incir rekoltesi açıklandı

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, kuru incirde 2018-2019 dönemi rekolte tahminlerinin 80 bin ton olduğunu, bunun 64 bin 812 tonunun Aydın’da gerçekleşmesini beklediklerini açıkladı.

Kuru incir ihracatı 250 milyon doları aştı

Türkiye’nin üretim ve ihracatında dünya lideri olduğu kuru incirde 11 Ekim 2017 tarihinde başlayan ihraç sezonunda 30 Haziran 2018 tarihine kadar 58 bin ton karşılığı 253 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Ege ihracatı rekor kırdı

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), Mart ayında 1 milyar 206 milyon dolarlık ihracat rakamıyla aylık bazda tarihinin en yüksek ihracat rakamını gerçekleştirdi. Birliğin yıllık ihracatı ise 12 milyar 458 milyon dolara yükseldi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img