17.9 C
Ankara
Pazartesi, Haziran 5, 2023

kek

İkinci sokağa çıkma yasağında sepeti atıştırmalıklar doldurdu

10 Nisan akşamı saat 22.00’da duyurulan ilk sokağa çıkma yasağı ile en çok alınan ürünler ekmek, su ve süt olmuştu. Trendbox’ın İstanbul’da 1.000’den fazla noktadan aldığı veriye göre, 17 Nisan’da ekmek en çok satılanlar listesine girmezken su ve süt alışverişinde de 10 Nisan’a göre düşüş yaşandı. İstanbullular bu kez yasak öncesi son günde atıştırmalık ürünlere yoğun ilgi gösterdi.

ETİ fabrikalarına kalite ödülü

ETİ Gıda, Fabrikalarında uyguladığı verimlilik yönetimi ile Japan Institute of Plant Maintenance (JIPM) tarafından verilen TPM Ödülleri’nde “Advanced Special Award for TPM Achievement - Özel İleri Uygulama” ödülüne layık görüldü.

Firuz Kanatlı, ETİ ve aşk

Aslında merhum Firuz Beyefendi'yi gıyabında hepimiz tanırız. Şahsen tanışmamış olsak da başarılarını bilir, ürettiklerini kullanırız. Ben şahsen de tanımış olan mutlulardan biriyim.

Ertabak: “Tüm dünyada atıştırmalık pazarı üreticileri için çözüm ortağı olabiliriz”

Saray Holding’in teknoloji şirketi Ensar Elektronik, Cezayir’de gerçekleştirdiği iki önemli projenin ardından, şimdi de Türkmenistan’da anahtar teslim kek ve kremalı bisküvi hattı kuruyor.

Okul kantinleri yasakları başlıyor

Okullarda satışı yapılacak gıda ve içeceklerin kriterlerini belirleyen MEB Genelgesi, okullara ulaştı. Genelgeye göre, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı'ndan itibaren kantinlerde kızartma, cips, çikolata, gofret, şeker, kek ve tatlandırıcılı içecek gibi ürünler satılamayacak.

Mutfakta yapılan 12 amatör yanlış

  Yemek.com biri bize anlatmadan bilemeyeceğimiz önemli mutfak kuralları konusunda aydınlatıcı bir mini rehber hazırladı. Listede makarnayı soğuk suya tutmaktan, etin marinasyon suyunu yemeğe eklemeye kadar zaman zaman hepimizin yaptığı yanlışlar, nedenleri ve doğruları yer alıyor. Bu yanlışlar kimi zaman...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img