-5 C
Ankara
Cuma, Ocak 22, 2021

İsmet Tamer

Kurban bayramını sağlıklı geçirebilmek için beslenme önerileri

Kurban Bayramı’nda özellikle artan et tüketimi ve her gün fazlaca yenen tatlılar, sağlığı olumsuz etkiliyor ve kilo alımını kaçınılmaz hale getiriyor. Özellikle kronik sağlık problemleri yaşayanların daha dikkatli olması gerekiyor.

Depresyonu yenmek için beslenme tüyoları

Hepimiz zaman zaman farklı nedenlerle depresif bir ruh haline girebiliriz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen antidepresanlara koşmanıza gerek yok.

Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!

Hiç fark ettiniz mi? Soğuk, yağmurlu ve kasvetli günlerde canımız hamur işi ve tatlı gibi yüksek karbonhidratlı gıdaları daha çok istiyor. Bunun nedeni havalar soğudukça vücut ısımızı koruyabilmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duymamız. Ancak dikkat etmezsek bu besinler hızla kilo aldırabiliyor. Çözüm ise hem iç ısıtacak hem de vücudu yağlandırmayacak gıdalara yönelmekte.

Kadın Sporcu Beslenmesinde Bilinmesi Gereken 8 Unsur

İster takım oyuncusu olsun isterse bireysel sporcu, kadınların antrenman ve müsabaka sırasında en iyi performansı sağlayabilmeleri için doğru beslenme alışkanlıkları kazanmaları şart. Peki, nedir bu alışkanlıklar?

Stres ve kaygıyı azaltan besinler

İş yoğunluğu, trafikte geçen uzun saatler ve telaşlı bir yaşam, stres seviyemizi sürekli artırıyor. Yaşadığımız bu yoğun stresin vücudumuzda yarattığı zararlar, bizi oldukça kötü etkiliyor. Stresle baş edebilme konusunda ise yediğimiz besinler büyük önem taşıyor.

Yaz aylarında sağlıklı beslenmenin 10 önemli püf noktası

Yaz aylarında beslenmenizde belirli değişiklikler yapmanız sağlığınız açısından büyük önem taşıyor. Sıcaklık ve nem artışına bağlı olarak artan vücut ısısı metabolizmayı yavaşlatırken sıvı kaybı da birtakım sağlık problemlerini beraberinde getiriyor. İşte bu problemlerden uzak durabilmek için yazın beslenmenizde takip etmeniz gereken 10 kritik...

Yeni yılın gözdesi protein destekleri olacak

Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. İsmet Tamer, 2019’un beslenme trendlerini anlattı. Tamer’e göre bu yıl probiyotikler öne çıkarken protein destekleri zirve yapacak.

Düzenli egzersiz hafızayı güçlendiriyor

Beyin hücrelerindeki yaşlanmayı durdurmanın, hiç değilse yavaşlatarak eski performansı korumanın bir yolu var mıdır? Bu soru uzun yıllardır araştırmacıları meşgul ediyor. Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi İsmet Tamer, düzenli egzersizin beyin fonksiyonları ve hafıza üzerindeki etkisini anlattı…

Kurban Bayramında sağlıklı beslenmenin 9 yolu

Her zamankinden fazla kırmızı et tüketimine, misafirliklerde ikram edilen çikolatalar, şekerler ve hamur işi tatlılar da eklenince neşeli ve mutlu geçirilmesi gereken bayram günleri, sağlık sorunları yaşayabileceğimiz riskli günlere dönüşebilir.

Yaz sıcaklarında enerjik kalmanın yolu

Siz de “bu sıcakta elim kolum kalkmıyor” diye yakınanlardansanız, zinde ve enerjik olmak için bu önerilere kulak verin!
- Advertisement -

Latest News

Mobil ekmek büfelerine yasak geldi!

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı.
- Advertisement -