11.8 C
Ankara
Salı, Aralık 7, 2021

İnsan Kaynakları

Ekonomik toparlanma ancak yılsonunda

Ekonomik toparlanma ancak yılsonunda

PepsiCo Türkiye, 6’ncı Kez ‘En İyi İşveren’ Seçildi

PepsiCo Türkiye, insan stratejisi, çalışma ortamı, yetenek kazanımı, öğrenme, refah ve çeşitlilik alanlarında ortaya koyduğu iyi uygulamalarla; Top Employers Enstitüsü tarafından, üst üste 6’ncı kez ‘En İyi İşveren’ olarak seçildi.

Çalışanların tercihi değişti

Endüstri Radyo’da Çetin Ünsalan’ın sunduğu Reel Piyasalar programında soruları yanıtlayan Peakup Genel Müdür Yardımcısı Kadircan Toprakçı, artık çalışanların daha inovatif olmayı tercih ettiğini ve şirketlerde rahat bir ortamın bulunmasını istediklerini söyledi.

En Gözde Holding Koç, En Gözde Şirket Unilever

“En Gözde Şirketler” işveren algı araştırmasının sonuçları yayınlandı. 116 üniversiteden 48 bin öğrencinin katıldığı araştırmada, Türkiye’nin En Gözde Holdingi Koç Holding seçilirken; En Gözde Şirketler Sektör Birincisi Unilever oldu. En Gözde Şirketler ikincisi Türk Hava Yolları, üçüncüsü ise Mercedes-Benz oldu.

Koç, Dünyanın En İyi İşverenleri listesinde ilk 100’de

Dünyanın en iyi işverenleri listesinde İlk 100’e Türkiye’den giren tek şirket Koç Holding oldu.

İK Dönüşüm Araştırması: 2020’de iş görüşmelerini robotlar yapacak

Teknolojinin hızı ve dijitalleşen dünya iş hayatındaki süreçleri dönüştürüyor. İşletmelerin insan kaynakları birimleri değişimin parçası oluyor. KPMG 2017 İK Dönüşüm Araştırması’na göre alanındaki lider şirketler İK süreçlerinde robotik teknolojilere yatırım yapıyor. KPMG Türkiye İK Direktörü Emre Çavuşoğulları’na göre 2020’de işe alım ve işe uyum süreçlerinde robotlar çok daha aktif rol oynayacak.

Özgeçmiş: Gönüllülük deneyimi kariyer basamaklarını tırmandırıyor

Uluslararası deneyim ve sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü çalışmaları, yüzde 54 oranla Türkiye’de şirketlerin bir özgeçmişte görmek isteyeceği yetenek dışı özelliklerin başında geliyor.

Cargill İnsan Kaynakları Direktörlüğüne atama

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Banu Öksün getirildi. Öksün, Cargill'in Türkiye’den yönetilen Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika bölgesindeki insan kaynakları operasyonlarına liderlik yapacak.

Şirketlerin tercih ettiği CEO profilleri

Teknolojik yenilikler, yeni nesil çalışanlar ve kazanç baskısı… PageGroup Ülke Müdürü Hugo Campo, CEO ve CFO’ların işlerinin giderek zorlaştığına dikkat çekiyor.

Migros’a uluslararası ödül

Migros, dünyanın en saygın eğitim kuruluşlarından ATD Associaton for Talent Development tarafından her yıl düzenlenen Mükemmellik Ödüllerinde, “Part-Time Yönetici Geliştirme” ve “Kasap Yetiştirme” programlarıyla 3 farklı kategoride ödüle layık görüldü.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img