-4.4 C
Ankara
Pazartesi, Ocak 18, 2021

hijyen

Doğal malzemelerle evde zahmetsiz temizlik

Tozların girdiği alanları temizlemek için kimyasal temizlik ürünleri kullanmaya gerek bırakmayan, pratik ve zahmetsiz yöntemler…

Yeme içme hizmetindeki hijyen kaygılarını teknoloji çözüyor

Koronavirüsle mücadele kapsamında yeme içme mekanlarının faaliyetlerine geçici bir süre ara vermesi, eve yemek siparişini son 1 ayda yüzde 50 artırdı. Tüm sektörün gelirlerinin yüzde 100’ünü eve sipariş üzerinden elde etme çabasının önündeki en büyük engel ise tüketicinin artan hijyen kaygısı. Bulut tabanlı IP kameralar sayesinde restoran mutfaklarını tüketiciyle paylaşan işletmelerin, paket siparişte hızlı bir yükseliş yaşaması bekleniyor.

Covid-19’lu hasta ile aynı evde yaşayanlar, bu önerileri dikkate alın!

Covid-19’lu hasta ile aynı evde yaşamanın bir an bile ihmal edilmemesi gereken kuralları neler? İşte 10 altın kural…

İSTAHED: “Yarın değil, hemen!”

İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED), ‘Salgınla mücadele ile ilgili önerilerinin” yer aldığı kısa bir video yayınladı. Videoda, “maske, mesafe ve hijyen” üçlemesi ile bu girdaptan çıkmanın mümkün olmadığı, toplumsal yaşamda ciddi önlemlere ihtiyaç duyulduğu vurgulanıyor.

Perakendede güven azaldı, tüketici ‘önce sağlık’ diyor

12 ülkede 70 bin katılımcıyla yapılan bir araştırmaya göre Covid-19’un başlangıcında gıda perakendesi ve market sektörüne duyulan yüksek güven erozyona uğradı. Perakendecilerin eksiye düşen tüketici güvenini yeniden inşa etmek için kişisel güvenlik ve hijyeni ciddiye aldıklarını göstermeleri gerekiyor

Çocuğunuza gelişigüzel vitamin vermeyin!

Aylardır hem dünyayı hem de ülkemizi etkisine alan ve giderek daha da derinleşen Covid-19 tehdidine, sonbaharla birlikte gribal enfeksiyon riskinin de eklenmesi anne babaları fazlasıyla endişelendiriyor. Hal böyle olunca, çocuklarının bağışıklığını artırmaya yönelik gerek arkadaş önerileri gerekse internetten araştırarak vitamin destekleri, takviye ürünler alabiliyorlar! Ancak dikkat!

Covid-19 pozitif hastalar karantinada nasıl beslenmeli?

Ülkemizde yeni vaka sayıları gün geçtikçe artarken karantinadaki Covid-19 hastalarının doğru beslenmesi ve tükettikleri besinlerin niteliği büyük önem taşıyor.

Normale dönüş esnafa moral verdi

Küçük esnafın nabzını tutan ‘Türkiye Geleneksel Kanalın Nabzı: REM Esnaf Barometresi’nin Temmuz 2020 dönemi sonuçları açıklandı. Buna göre bakkal, büfe, küçük market ve şarküteri gibi geleneksel kanalın endişesi yüzde 71’den yüzde 49’a indi. Normale dönüş olumlu algıyı artırırken psikolojik bir rahatlama sağladı.

Hepatite karşı kendimizi nasıl koruruz?

Her yıl dünya genelinde 1,45 milyon insanın hayatını kaybetmesine neden olan hepatitten korunmanın birçok yolu var.

Gıda Güvenliği Derneği’nden Kurban Bayramı bilgilendirmesi

Gıda Güvenliği Derneği Başkanı Samim Saner, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurban seçimi, sağlıklı kesim, pişirme ve saklama koşulları hakkında pratik bilgiler paylaştı.
- Advertisement -

Latest News

11 yöresel ürün daha coğrafi işaret tescili aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, başvuru süreci tamamlanan 11 yöresel ürüne daha coğrafi işaret tescili verildi.
- Advertisement -