-4.4 C
Ankara
Pazartesi, Ocak 18, 2021

gıda alışverişi

Reuters: Gıda alışverişi Türkler için ağır bir yüke dönüştü

BBC Türkçe’nin haberine göre, Reuters haber ajansı, Türkiye ekonomisiyle ilgili kapsamlı bir analiz yayımladı. Analizde, "Türkiye'de gıda fiyatları o kadar arttı ki, bazı insanlar gelecek aylarda daha da artacak fiyatlardan kaçınmak için ellerindeki tüm parayı pirinç ve makarna stoklamaya yatırıyor" denildi.

Koronavirüs günlerinde gıda israfına dikkat!

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı İ.Uğur Toprak, koronavirüs salgını sürecinde yapılacak alışverişlerde muhtemel gıda israfı ve atıklarına dikkat çekti.

Temizle, ayrıştır, pişir ve soğut

Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), besinlerdeki olası COVID-19 virüsüyle başa çıkmak için dört önemli adım öneriyor: Temizle, ayrıştır, pişir ve soğut. Market alışverişi sırasında ise alınabilecek basit önlemlerle koronavirüsten korunmak mümkün.

Gıda israfına karşı 12 taze alışveriş ve saklama ipucu

Hotpoint, Unutulmuş Gıdalara Taze Fikirler projesi kapsamında, unutulan gıdaların israfını önlemek üzere önemli alışveriş ve saklama ipuçlarını paylaşıyor.

Özdemir: “Gıda harcamalarında Avrupa’da ilk 5’deyiz”

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, "Tüketim harcamalarında Avrupa'da ilk 10, gıda harcamalarında ise ilk 5 ülke içerisinde yer alıyoruz." dedi.
- Advertisement -

Latest News

11 yöresel ürün daha coğrafi işaret tescili aldı

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, başvuru süreci tamamlanan 11 yöresel ürüne daha coğrafi işaret tescili verildi.
- Advertisement -