3 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021

gazlı içecekler

Kan şekeri dengesine dikkat

Üreme Sağlığı ve İmmunolojisi, Kilo Yönetimi Uzmanı Dr. Murat Berksoy özellikle Ramazan Bayramı sofralarında yapacağımız seçimlerin kan şekeri dengemizi olumsuz etkilememesi konusunda uyarıyor. Ramazan Bayramı bu yıl sevdiklerimizle dolu kalabalık sofralardan uzak olacak. Çekirdek ailemizle ya da belki tek başımıza...

Ergüder: “Kanun koyucu, şekerli, gazlı gıdalara içindeki şeker oranına göre vergi koyarak, bu ürünlere erişimi zorlaştırmalı.”

Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilciliği Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Sağlıklı Yaşam Program Yöneticisi Toker Ergüder: "Kanun koyucu, şekerli, gazlı gıdalara içindeki şeker oranına göre vergi koyarak, bu ürünlere erişimi zorlaştırmalı. Herkesin çok kolay anlayabileceği yeşil, sarı ve kırmızı etiketler ürünlerin üzerine konulmalı. Türkiye bir an önce trans yağları yasaklamalı."

Erik yedikten sonra mutlaka bunu yapın…

Ekşi ve şekerli yiyecekler ile gazlı içecekleri tükettikten sonra sakın dişlerinizi fırçalamayın. Bunun yerine 1 bardak ılık su için.

X, Y ve Z Kuşakları Nasıl Besleniyor?

X Kuşağı iki öğün, alım gücü en yüksek kuşak olan Y Kuşağı üç öğün, Z Kuşağı ise düzensiz besleniyor. Özellikle kahvaltıyı atlayan Z Kuşağı, beslenmesinde ağırlıklı olarak fast food ve gazlı, şekerli içecekleri tercih ediyor.

Gaz ve şişkinlikten kurtulmanın 9 yolu

Modern çağın getirdiği hareketsizlik ve yanlış beslenme alışkanlıkları günümüzde bazı sağlık sorunlarının daha fazla yaygınlaşmasına neden oluyor. Gaz ve şişkinlik şikayeti de o sorunlar arasında yer alıyor.

Gaz ve şişkinlik problemine doğal çözüm önerileri

Hemen hemen birçoğumuz gaz ve şişkinlik problemlerinden şikayet ediyoruz. Özellikle kadınların daha sık karşılaştığı sorunun birçok sebebi olabilir. Beslenme alışkanlıklarımız kadar stres ve gerginlik de en tetikleyici unsurlar arasında yer alıyor.

Avustralyalı içecek şirketlerinden şeker azaltma taahhüdü

Avustralya'nın başlıca içecek şirketlerinin oluşturduğu Avustralya İçecekler Konseyi, ürünlerinde kullanılan şekerin azaltılmasına yönelik tarihi bir taahhüdü duyurdu.

Hamilelikte kafein tüketimine dikkat: Çocuğunuzda fazla kilo sorunu olabilir!

Norveçli bilim insanları tarafından yapılan bir çalışmada, hamilelikte fazla kahve tüketen kadınların daha kilolu çocuk sahibi olma olasılığının daha yüksek olduğu gösterildi. Norveç Halk Sağlığı Enstitüsü'nden araştırmacılar, dokuz yıllık bir süre boyunca 51.000 hamile kadını ve doğumdan sonra çocuklarını inceledi. 'Hamilelikte daha fazla kafein tüketimi' ile 'ileriki yaşlarda daha kilolu çocuklar' arasında doğrusal bir bağlantı keşfedildi.

İdrar kaçırmaya karşı bu 10 gıdayı dikkatli tüketin

Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülen aktif mesane yani idrar kaçırma sorunu, sosyal yaşamı olumsuz etkilediği gibi psikolojik sorunlara da neden olabiliyor. Farklı hastalıklardan kaynaklanabilen idrar kaçırma sorunu gün içinde tüketilen besinlerin içeriğiyle de bağlantılı olabiliyor.

Dikkat! Bu alışkanlıklar böbrekleri tüketiyor!

Böbreklerimizde hasar oluşturan, hatta böbrek yetmezliğine bile yol açabilen önemli etkenlerden biri de “hatalı alışkanlıklarımız”. Peki, ama hangi alışkanlıklarımız böbreklerimize zarar veriyor? Bu hasarlar hangi böbrek sorunlarına neden olabiliyor?
- Advertisement -

Latest News

Bu ağrılar Koronavirüs habercisi olabilir!

Sırt, eklem, kas ve vücut ağrılarının Koronavirüsün öncü belirtisi olabileceğini belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
- Advertisement -