18.2 C
Ankara
Cumartesi, Eylül 23, 2023

finans

Kerevitaş’ın ilk çeyrek konsolide cirosu 1 milyar TL oldu

Kerevitaş’ın ilk çeyrek konsolide cirosu 1 milyar TL oldu

Kişisel finans yönetiminde yapılan 5 kritik hata

Günümüzde birçok kişi kişisel finans yönetimi hataları dolayısıyla maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyor.

Torba yasayla gelen çek krizi

Dün TBMM’de kabul edilen ve bugünkü Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yasal düzenlemeye göre, çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takipleri 31 Mayıs 2021’e kadar durdurulacak.

PepsiCo, ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

PepsiCo, 2021 yılı ilk çeyrekte net gelirlerinde %6,8 büyüme elde ettiğini açıkladı.

Üniversiteliler! Dünyayı değiştirebilecek iyi fikirleriniz varsa…

Tarım, sağlık ve finansal teknolojiler kategorilerindeki proje fikirlerini aynı platformda buluşturan Hayal Edin Gerçekleştirelim’in 8. dönem başvuruları 22 Şubat Pazartesi tarihine kadar yapılabiliyor.

Medikal ve tıbbi malzeme sektörü batma noktasına geldi

Üniversite ve kamu hastanelerinden birikmiş alacak sorunu yaşayan medikal ve tıbbi malzeme sektöründe pek çok firma finans sorunu yaşıyor.

11 maddede koronavirüsün tüketim ve yaşam alışkanlıklarına etkileri

Her 3 kişiden biri 6 ay içinde finansal durumunun kötüleşeceğini düşünüyor. Tasarruf etme oranı yüzde 18 düştü. EvdeKal süreci beslenme alışkanlıklarını etkiledi atıştırmalık harcamaları yüzde 20 arttı.

COVİD-19 krizinde yapılmaması gereken 6 finansal hata

Proje Finansmanı Uzmanı Fatih Kuran, koronavirüs salgını döneminde yapılmaması gereken 6 finansal hatayı açıklıyor ve değişime daha kolay uyum sağlayan şirketlerin bu krizi fırsata çevirebileceğini belirtiyor.

2021 dünya için ekonomik buhran yılı olabilir

İçinde bulunduğumuz kriz insan odaklı bir finans sistemine geçişin önünü mü açacak yoksa salgından sonra servet eşitsizliğinin katlanmasına mı tanık olacağız?

Prof. Dr. Dilek Teker: “İşsiz kalacak hane halkı için daha net önlemler açıklanmalı”

Şirketlerin yakın zamanda daralan ekonomi ve likidite sorunu ile karşı karşıya kalarak ücretsiz izin ya da işten çıkarma yoluna gidebileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Dilek Teker, “Şirketlerin borcunu ötelemek birkaç ay sonra tüketimi ve likiditeyi garanti edemez. Bu nedenle konu, mikro düzey destekle başlamalı ve öncelikle işsiz kalacak hane halkı için daha net önlemler açıklanmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img