-4 C
Ankara
Çarşamba, Ocak 20, 2021

Faruk Çelik

Bir millileştirme projesi daha durduruldu

Geçen 16 yıl içinde Türkiye'nin tarım ve hayvancılığının geleceğine umutla bakmama sebep olan projelerden biri 15 Ekim 2016'da açıklanan Milli Tarım Projesi, diğeri bu Proje'nin bir parçası olan ve 20 Ocak 2017'de açıklanan Damızlık Hayvanlara Embriyo Transferi Projesi oldu.

İthalat yap, dağıt; ithal et, dağıt…

Yeni bir başlangıç için maalesef başka çare görünmüyorsa da hayvancılığa bir bütün olarak bakınca "Hayvan ithal edip üreticiye dağıtacağız, 2-3 sene içinde sorun kalmayacak." söyleminin gerçekçi olmadığı gün gibi ortada.

CHP’li Budak’tan EXPO eleştirisi…

Budak: “Sergi için yapılan harcamaya karşılık ne gelir elde edildi belli değil. Sergi bittikten sonra ne kadar harcama yapıldı, ne gelir sağlanıyor belli değil. Ne proje yapılacak onlar da belli değil. Bakanlar değişiyor ama AKP EXPO sorularını yanıtsız bırakıyor, EXPO’nun hesabını veremiyor. Çünkü ortada büyük bir fiyasko var.”

Sahte fatura, fahiş kurbanlık fiyatları ve yeni Hal Yasası

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, nabza şerbet konuşmalarına devam ederken (Yeni Bakanlar için âdetten galiba!), Urfa'da, "kendinden önce yolsuzluk yapıldığını" söyleyiverdi. Her ne kadar daha sonra "sözlerinin çarpıtıldığını" iddia etse de sanırım bu da âdetten! Devamında ise "Bazı...

Bakan yeni, mesajlar eski

Malumunuz olduğu üzere geçen hafta içinde kabinede değişiklik yapıldı. Bu çerçevede Faruk Çelik kabine dışında kalırken Ahmet Eşref Fakıbaba yeni Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı oldu. 

Fakıbaba, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevini devraldı

Kabine revizyonuyla birlikte Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına getirilen Ahmet Eşref Fakıbaba, görevi Faruk Çelik’ten devraldı.

Tarım Bakanlığına doktor Bakan

AK Parti Şanlıurfa milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevine geldi. Eski Bakan Faruk Çelik ise yeni kabinede yer almadı. Doktor olan, çeşitli hastanelerde başhekimlik görevlerinde bulunan Fakıbaba, iki dönem de Şanlıurfa Belediye Başkanlığı yaptı. Bakan olduğu bilgisini alan Fakıbaba’nın ilk yorumu; “Önemli olan Bakanlığın hakkını vermek” oldu.

Kurbanlık fiyatları

Kurbanlık fiyatları, tüketicinin gündeminde henüz önemli bir yer işgal etmiyor ancak yakındır... Üreticiler fiyatlar konusunda daha hassas görünüyor çünkü canlı hayvan ithalatının kurban öncesinde yapılıp yapılmayacağı ve fiyatları aşağı yönlü olarak ne kadar etkileyeceği konusu onları yakından ilgilendiriyor. Aslında sadece onları değil, hayvancılığımızın geleceği bakımından hepimizi ilgilendiriyor.

Sütmatik

Tüketicinin çiğ süt talebinin sağlıklı bir şekilde karşılanmasına yönelik olarak doğru bir adım atıldı. Yanlış uygulamalarla bu doğru adımı başarısızlığa mahkum etmeyelim.

5 milyon yavru sazan göl ve göletlere salınıyor

Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Üretim Tesisleri’nde üretimi devam eden 5 milyon adet yavru sazan balığının Eğirdir, Beyşehir, İznik ve Uluabat gölleri başta olmak üzere 59 ilde yer alan 591 göl ve gölete bırakılmasına başlandı.
- Advertisement -

Latest News

TİGEM arazi ve tesis kiralama ihalesine çıkıyor

TİGEM, Gölbaşı- Haymana karayolu Topaklı köyü (mahallesi) mevkiinde bulunan ve toplamda 266 bin 555 m2 yüz ölçüme sahip taşınmaz ile üzerindeki tesis ve binaları 10 (on) yıl süreyle kiraya vermek üzere ihaleye çıkıyor.
- Advertisement -