13.1 C
Ankara
Pazartesi, Ekim 18, 2021

esnaf

Esnafın umutları eriyor

Her 2 esnaftan 1’i, en önemli kaygısının salgının bir türlü bitmemesi olduğunu belirtirken, işlerinin daha da kötüye gittiğini ve düzeleceğine dair umudunu kaybettiğini belirten esnafın oranı son bir ayda yüzde 27’den yüzde 32’ye yükseldi.

Palandöken: “Fatura yine esnafa çıktı”

Açıklanan genelge ile kademeli normalleşme sürecinde faturanın yine esnaf ve zanaatkarlara çıkarıldığını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni kademeli normalleşme sürecinde yine fatura 415 meslek dalında çalışmakta olan 2 milyonu aşkın esnaf ve sanatkarlar ile çalışanlarına çıkarıldı” dedi.

Kahveciler Odası Başkanı Güven: “14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz”

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" sözlerini hatırlatarak, “Açız, 14 aydır perperişanız. 19 sene oy verdik 14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz" dedi.

Palandöken: “Pazartesi tüm işletmeler açılmalı”

TESK Başkanı Palandöken, kayıtlı ekonomi içerisinde yer alan esnaf ve sanâtkarların işyerlerini, 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü yeni yasaklama olmadan açmayı beklediğini kaydetti.

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Bahçelievler’de gıda işletmelerine Güvenilir Eller Sertifikası

Son bir yılda işyeri sayısı 63 sektörde artarken çiftçi sayısı yüzde 8,9 azaldı

Son bir yılda işyeri sayısı 63 sektörde artarken çiftçi sayısı yüzde 8,9 azaldı

Kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresi uzatıldı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira, gelir ve ciro kaybı desteklerinde başvuru süresinin uzatıldığını duyurdu.

Esnafa bankalardan “POS” darbesi

Koronavirüs salgını nedeniyle aylardır kapalı olan ve 2 Mart itibariyle kontrollü normalleşme süreci ile açılmalarına izin verilen esnafa bir darbe de bankalardan geldi.

Palandöken: “Zincir marketler 70’dan fazla meslek kolu üzerinde haksız rekabet oluşturuyor.”

Perakende Yasa Tasarısının esnafın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenlenmesiyle iş yeri kapanışlarının önüne geçileceğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, A’dan Z’ye tüm ürünleri satan zincir marketlerin 70’dan fazla meslek kolu üzerinde haksız rekabet oluşturduğunu söyledi.

Mansur Yavaş’tan yiyecek-içecek esnafına destek çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, zor günler geçiren yiyecek-içecek sektörünü rahatlatmak amacıyla ön sipariş destek kampanyası başlattı. Aralarında lokanta, kafe, restoran ve pastanelerin bulunduğu liste “forms.ankara.bel.tr/lokanta-cafe/destekle” adresi üzerinden paylaşıldı.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img