16.9 C
Ankara
Cuma, Haziran 9, 2023

Eren Günhan Ulusoy

Türkiye, Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği’nin Avrasya Bölgesi İcra Direktörlüğünü üstlendi

Hububat değirmencilik sektörünün dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşu 122 yıllık Uluslararası Operasyonel Değirmenciler Birliği (IAOM)’nin 32 ülkeden oluşan Avrasya Yönetim Konsey Başkanlığını ve İcra Direktörlüğünü, dünyanın 6 yıldır un ihracat şampiyonu Türkiye yönetecek. Türkiye başkanlığını ise un sektörünün kapasite olarak yüzde 90’ını temsil eden TUSAF (Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu) üstlenecek.

Tarım ürünlerinin fiyatları Amerika’da değil Türkiye’de belirlenecek

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ürün ihtisas borsasını bu ay içerisinde faaliyete geçireceklerini belirterek, "Ürün ihtisas borsası ile özellikle tarım ticareti noktasında derinliği olan bir piyasayı Türkiye'de hep birlikte oluşturacağız. Artık buğdayın veya diğer tarım ürünlerinin fiyatlarını Amerika'da değil Türkiye'de belirleyeceğiz." dedi.

Ulusoy: “Ekmeğe yapılan her zamda un gündeme getiriliyor”

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Türkiye Fırıncılar Federasyonu’nun 6 Ocak Cuma günü yapmış olduğu un fiyatlarındaki artıştan dolayı Ankara’da ekmek fiyatlarına zam yapılacağı konusuna açıklama getirdi. Ulusoy, ekmek maliyetinde unun payının sadece yüzde 30 olduğuna dikkat çekerken, bu yüzden ekmeğe yapılacak yüzde 25 zamda, unun etkisinin yüzde 8 olduğunu söyledi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img