19.4 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 26, 2021

e-ticaret

Evden e-ticaret yapma tüyoları…

Covid-19 nedeniyle bazı sektörlerde iş kayıplarının yaşanması ve büyük şehirlerden tersine göç hareketinin hızlanmasıyla, evden e-ticaret yapan müteşebbis sayısında artış yaşandı. İşte 5 adımda evden e-ticaret yapma tüyoları...

Kadın kooperatifleri e-ticaret yapacak

Muratpaşa Belediyesi, kadınların sosyal ve ekonomik güçlenmesinde son dönemde ön plana çıkan üretim, işletme ve girişimcilik kooperatiflerine geniş bir pazarlama ve satış olanağı sağlamak için e-ticaret yaptıracak.

E-ticaret fiyatları market fiyatlarını geçti!

BrandZone verilerine göre; mart ayında ortalaması alınan market fiyatları e-ticaret sitelerinin ortalama market fiyatlarına göre müşterilere daha uygun fiyatlar sundu.

Kooperatifçiler güç birliği içinde sahaya iniyor!

Kooperatifçiler güç birliği içinde sahaya iniyor!

Ramazan kolisinde bütçe 75 TL, tercih bilindik markalar

E-ticaret platformu Avansas’ın araştırmasına göre, işletmeler Ramazan kolisi için bu yıl ortalama 75 TL bütçe ayırırken, koli içerisinde ise bilindik markaların ürünlerinin olmasını istiyor.

Amazon Londra’da kasasız süpermarket açtı

Londra'da açılan süpermarket, Amazon'un Avrupa'daki ilk fiziki mağazası oldu.

Mahallenin bakkalı e-ticaret yapacak

Mahalle bakkalları için e-ticaret yazılımı hazırlandı. Yazılımı iki kadın girişimci Meltem Koca ve Kırçiçeği Korkmaz tarafından geliştirilen uygulama, aynı zamanda bakkal esnafına 'işinizi internete taşıyın' ve ‘İşiniz için sosyal medya' eğitimleri veriyor.

Türkiye, online alışveriş sıralamasında bir basamak geriledi

2020’de kişi başına online alışveriş miktarı 304 dolara (2150 TL) ulaşan Türkiye dijital alışverişte 703 Dolar (4960 TL) olan dünya ortalamasının yarısına bile ulaşamadı. Ülkeler sıralamasında da 2019’a göre bir basamak gerileyerek 29. sırada yer aldı.

Türkiye, 2020’de e-ticaret rekoru kırdı

Rakamlar, COVID-19 salgının da etkisiyle e-ticaret dünyasında yaşanan yükselişi bir kez daha ortaya koydu. Verilerin ortaya çıkardığı sonuçlar, pandeminin sosyal mesafeyi zorunlu kılmasıyla birlikte tüketicinin e-ticaret algısında değişim olduğunu da gözler önüne seriyor.

Özel tasarımlı maskeler ve dezenfektanlar da yılbaşı hediyeleri arasına girdi

Türkiye’nin 2020’de tanıştığı pandemi, hediye alışkanlıklarını da değiştirdi. Artık, maske ve dezenfektan da yılbaşı hediyeleri arasına girdi.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img