0 C
Ankara
Perşembe, Ocak 28, 2021

Derya Fidan

Sağlıklı Smoothie’ler ile Metabolizmanı Dengele!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, lezzetli smoothie tarifleri paylaşarak, yaz aylarında sağlıklı ve fit olmak isteyenlere önerilerde bulundu.

Ramazanda kilo aldıysanız bu detoks tam sizlik!

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, Ramazan ayında alınan fazla kilolardan kurtulmak ve bayramı sağlıkla geçirebilmek için detoks önerisinde bulundu!

Diyabet hastaları hangi besinleri ne kadar tüketmeli?

Diyabetli bireylerin yaşam kalitelerini arttırılması; beslenme, egzersiz, tıbbi tedavi ve eğitimden oluşan dört temel faktör ile mümkün olmaktadır. Bir birey diyabetini iyi yönetmek istiyorsa, hayat standartlarını sağlıklı beslenme kuralları üzerine kurmalıdır.

Lohusalık Döneminde Anneler Nasıl Beslenmeli?

Yeni doğum yapmış anneler, emzirme döneminde nelere dikkat etmelidir? Annenin sütü az geliyorsa neler yapılmalıdır? Anneler bu süreçte nasıl beslenmelidir? Anne sütü nasıl saklanmalıdır? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, lohusalık döneminde en çok merak edilenleri açıkladı. Yeni doğan bir bebek için...

Yaza sağlıklı ve fit girin!

Yaz sıcaklarının kendisini hissettirmeye başladığı bu günlerde, formumuzu koruyarak yaza daha sağlıklı ve fit girmek için bu önerilere kulak verin…

Obeziteye sebep olan beslenme hataları!

Dış uyaranların açık olması, televizyon karşısında ya da bilgisayar başında yemek yemek ve en çok da ebeveynlerin çocukları oyun parkında oynarken ya da televizyon karşısında iken doyma hissiyatlarının önüne geçerek ağzına yemek vermesi en sık karşılaşılan ve obeziteye yol açan yeme bozukluğu sebepleri arasında yer alıyor.

10 Adımda Sağlıklı Ramazan Önerileri

Sağlıklı kalmak için doğru besinleri doğru miktarlarda tüketmek özellikle Ramazan ayında önem kazanıyor.

Ramazanda beslenme düzeni nasıl olmalı?

Ramazan ayında uzun süren açlıklar kan şekerinde belirgin düzeyde düşmelere sebep oluyor. Uzun süren orucun ardından iftarda hızlı bir besin alımı yaşanması, kan şekerinin hızla yükselmesine neden olacağından ağırlık çökmesi hissi, yorgunluk ve uyku hali şikayetleri yaşanabiliyor.

Güçlü kemiklere sahip olmanın 10 altın yolu

Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Derya Fidan, güçlü kemiklere sahip olmanın on altın yolunu açıkladı.
- Advertisement -

Latest News

Zeytin ve zeytinyağı ihracatçısı hedef büyüttü ancak halen çözülmesi gereken sorunlar var

İhracatçının hedefi; zeytinyağı ve sofralık zeytin ihracatında ambalajlı ürün ihracatını arttırmak ve 2025’te 1.5 milyar dolar dövizi ülkemize kazandıracak konuma gelmek. Ancak hem üretici hem de ihracatçı, devletten hem sorunların çözümü konusunda adım atılmasını hem de sektöre daha fazla destek verilmesini bekliyor.
- Advertisement -