16.9 C
Ankara
Pazartesi, Eylül 25, 2023

cilt bakımı

Pandemide cildinizi genç tutacak 10 öneri

Pandemide cildinizi genç tutacak 10 öneri

Soğuk havalarda cildimizi nasıl koruyacağız?

Vücudun doğal mantosu derinin özellikle mevsim değişikliklerinde korunmaya ihtiyacı var. Derimiz özellikle sonbahar ve kış aylarında soğuk havanın etkisiyle daha kuru, kaşıntılı ve egzamaya eğilimli hale geliyor. Peki, soğuk havalarda cildimizi nasıl koruyacağız? İşte uzmanından öneriler…

Bütün gün maske takma zorunluluğu olanlar, ciltlerini nasıl koruyabilir?

Covid-19’dan korunmak amacıyla takılan yüz maskeleri, ciltte istenmeyen sivilcelenmelere, kızarıklık ve kaşıntılara neden olabiliyor. Maske takma sonrası ciltte oluşan yağlanma, tahriş ve sivilce oluşabiliyor.

COVID-19’dan korunayım derken cildinizi yıpratmayın

Koronavirüsten korunmamızda en büyük silahlarımızdan biri olan maskeler, yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte bize oldukça zor anlar yaşatabiliyor. Sıcak ve nemli havalarda maske takmak nefes almakta zorlanma gibi sorunların yanı sıra ciltte de problemler oluşturabiliyor. Örneğin; ciltte renk değişimleri ve aknelere neden olması gibi!

Kışın cildi kurutan 10 önemli hata!

Cilt sorunlarından en sık karşılaştığımız ‘ciltte kuruluk’ kış aylarında artış gösteriyor. En sık kol ve bacaklarda oluşsa da, gövdemizin her yerinde kuruluk görülebiliyor.

Her yaşta sağlıklı bir cilde sahip olmak için 5 ipucu

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın öncelikli şartı bilinçli beslenmedir. Peki, cildimizin yıllara meydan okuması için yiyip içtiklerimize dikkat etmek dışında neler yapılabiliriz?

Kozmetik ürünlerindeki alerji tehlikesine dikkat!

Kozmetik ürünler, günümüzde kadınlar için olmazsa olmaz. Kimisi bu ürünleri her gün aktif olarak kullanırken, kimisi de yalnızca özel günlerinde tercih ediyor. Ancak kozmetik ürünler içeriği sebebiyle vücudun alerjik tepki vermesine zemin hazırlayabiliyor.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img