-4 C
Ankara
Cumartesi, Ocak 23, 2021

binali yıldırım

İTO’dan KOBİ’lere 1 milyar lira kredi desteği

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Başbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı KOBİ'lere 6 ay anapara ödemesiz, 18 ay vadeli ve aylık 0.99 faizle kredi kullandıracak Nefes Kredisi'nin ikinci etabına 100 milyon lira kaynak aktaracak. Bunun karşılığında oluşacak 1 milyar TL tutarındaki kredi hacminden İTO üyesi KOBİ’ler yararlanabilecek.

Hükümet, şeker fabrikalarını sessiz sedasız yeniden satışa çıkarmaya mı hazırlanıyor?

Milli Gazete, ülkenin stratejik kuruluşları olan şeker fabrikalarının üretim, verimlilik ve rekabeti açısından hiçbir strateji belirlemeyen hükümetin, şeker fabrikalarını sessiz sedasız yeniden satışa çıkarmaya hazırlandığını iddia etti.

CHP’li Sarıbal: Mazot desteği, seçim malzemesi…

Başbakan Binali Yıldırım’ın, "Çiftçinin kullandığı mazotun yarısı devletten" sözünü hatırlatan Sarıbal, bu sözün seçim ve referandum malzemesi yapıldığını savundu.

Tarım ve hayvancılıkta “destek” sorunu

Çiftçilerimizin çoğu, çok zor bir iş olan tarım ve hayvancılığı birlikte yapıyor. Zor olan sadece hayvanlarla uğraşmak değil, aynı zamanda kırsalda yaşama zorunluluğu. Çiftçiler, kırsalda, aileleriyle birlikte şehrin neredeyse bütün imkânlarından mahrum olarak yaşamak zorunda. Dolayısıyla üretime devam etmeleri için öncelikle emeklerinin karşılığını maddî olarak almalılar. Aksi durumda onlar da şehrin yolunu tutuyorlar. Bu öyle sıradan bir mekân değiştirme kararı değil, etkileri bakımından belki de cumhuriyet tarihimizin en önemli sorununun sebebi.

Şeker Kurumu kapatılıyor!

TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu’nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, bir yıldan fazla bir süredir işlevsiz durumda bulunan Şeker Kurumu’nun kapatılacağını açıkladı.

“Gramaj düşürülmesi gizli zam değilse, ekmeğin fiyatı da gramajı gibi düşürülecek midir?”

Ekmek gramajı hakkında Meclis Başkanlığına soru önergesi veren CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “Gramaj düşürülmesi gizli zam mıdır? Şayet zam değilse halkın temel besin kaynağı ekmeğin fiyatı da gramajı gibi düşürülecek midir?” sorusunu yöneltti.

Rusya’ya yaş meyve sebze ihracatında liste krizi

Yaş meyve sebze ihracatçıları Rusya’ya marul, aysberg, biber ve balkabağı ihracatında 9 firmalık liste sınırlamasına itiraz ediyor. Önümüzdeki günlerde Rusya’ya başlaması beklenen domates ihracatında da sınırlı sayıda firmaya izin verileceği haberleri üzerine Yaş meyve sebze ihracatçıları, Rusya’ya ihracatta liste krizinin aşılması için Başbakan Binali Yıldırım’dan destek istedi.

Konyalı pancar çiftçisi, ‘Recep Konuk’ dedi

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, tek aday olarak girdiği Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 65. Seçimli Olağan Genel Kurulunda yeniden başkanlığa seçildi.

Mazot desteğinde hesap şaştı!

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Atalık, önemli pek çok tarım ürününde mazot desteğinin yüzde 50’nin altında kaldığını savundu.

Kabine revizyonu gerçekleşti

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı. Yeni kabinede 6 bakanın görevi değişirken, 6 yeni isim ise kabineye girdi.
- Advertisement -

Latest News

Bu ağrılar Koronavirüs habercisi olabilir!

Sırt, eklem, kas ve vücut ağrılarının Koronavirüsün öncü belirtisi olabileceğini belirten uzmanlar, bu ağrıların ihmal edilmemesi gerektiğini vurguluyor.
- Advertisement -