4.5 C
Ankara
Cumartesi, Aralık 17, 2022

beyaz et

Beyaz et üretimi arttı

Mart ayında, bir önceki aya göre tavuk eti üretimi yüzde 24,1 artarak 196 bin 963 ton olarak gerçekleşti.

BESD-BİR’den 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü mesajı

BESD-BİR’den 10 Mayıs Dünya Kanatlı Günü mesajı

Sağlıklı Ramazan sofralarıyla ilgili basit ipuçları

Ramazan ayında nasıl beslenmeliyiz? Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği (BESD-BİR), oruç döneminde diyetinizin dengeli ve sağlıklı kalmasını sağlamak için bazı basit ipuçları paylaştı.

BESD-BİR Başkanlığına Naci Kaplan seçildi

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneğinin (BESD-BİR) 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Naci Kaplan seçildi.

BESD-BİR: Beyaz et sektöründe kadın istihdam oranı Türkiye ortalamasının üzerinde

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR), yaptığı sektör bazlı araştırmada, Türkiye Beyaz Et Sektörü kadın istihdam oranının yaklaşık yüzde 40 olduğunu açıkladı.

Üç GDO ürünün ithalatına onay

Tarım ve Orman Bakanlığı, hayvan yemlerinde kullanılmak üzere genetiği değiştirilmiş (GDO) 2 soya ve 1 mısır çeşidinin ithalatına onay verdi.

Banvit’e “Sıfır Atık” Belgesi

Banvit’in Bandırma ve İzmir’deki piliç kesimhaneleri ile yem fabrikası Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Sıfır Atık” belgesi ile belgelendirildi.

Uluslararası Kanatlı Konseyi’nden COVID-19 açıklaması

Dünyada 23 üye ülke ve 52 asosiye üyesi ile kanatlı üretiminin yüzde 90’ından fazlasını temsil eden Uluslararası Kanatlı Konseyi (IPC); Coronavirüs (COVID-19) salgınından dolayı belirlediği ilkeleri dünya kamuoyuna açıkladı.

Banvit, Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer aldı…

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre, bu yıl 48 milyon dolarlık marka değeriyle Banvit, Türkiye’nin en değerli markalarından biri oldu.

Bağışıklık sisteminizi protein tüketerek destekleyin

Tavuk ve hindi eti, vücut tarafından rahatlıkla sindirilip, kaslarımızın güçlü olmasını sağlarken alınan besinleri enerjiye ve vücudun ihtiyacı olan diğer öğelere çevirmede büyük önem taşıyan enzim aktivitelerini destekleyen B6 ve B12 vitaminleri açısından son derece zengin.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img